Adana'yı karıştıran adam konuştu !

Adana'yı karıştıran adam konuştu !

Adana’da canlı bomba paniğine neden olan ve feci şekilde dövülen şüpheli adliye çıkarlırken konuştu: Öleceğiz, Ehudu’n ehad. (Suriye’de bir Çeçen liderliğinde muhacir eylemcilerden oluşan grup) Allahtan başka ibadet edilecek yoktur. Allah tektir. Kimseyi patlatmak istemedim. Bomba yok

1/ 6
Adana'yı karıştıran adam konuştu !

Adana’da Sabancı Merkez Camisi’nde cuma hutbesi okunduğu sıradana canlı bombapaniğine neden olan 33 yaşındaki Mahmut Kılıçarslan, emniyetteki sorgusun ardından adliyeye sevk edildi. Kılıçarslan, sevki sırasında Suriye’de IŞİD içinde yakın zamanda oluşan Ehadu’n ehad grubunun adını söyleyerek, "Allahtan başka ibadet edilecek yoktur" dedi. Kılıçarslan’ın ailesi de psikolojik sorunları olduğunu ileri sürdü.

2/ 6
Adana'yı karıştıran adam konuştu !

İnternet kafe ve bakkal işleten Mahmut Kılıçarslan, toplam 28 bin 500 kişinin namazkılabileceği Sabancı Merkezi Camii’nde dün hutbe okuyan imamdan mikrofonu alıp, belindeki korseyi göstererek paniğe neden oldu. Cemaat tarafından tekme tokatdövülen ve namaza gelen polisler tarafından linçten kurtarılan Kılıçarslan, tedavi edildikten sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alındı. 3 kez Suriye’ye giderek IŞİD’in Çeçen koluna katıldığı belirlenen Kılıçarslan, sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirildi.

3/ 6
Adana'yı karıştıran adam konuştu !

KİMSEYİ PATLATMAK İSTEMEDİM

Kılıçarslan, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Öleceğiz, Ehudu’n ehad. (Suriye’de bir Çeçen liderliğinde muhacir eylemcilerden oluşan grup) Allahtan başka ibadet edilecek yoktur. Allah tektir" dedi. Basın mensuplarının ’Bomba mı patlatacaktın?’ sorusuna Kılıçarslan, "Allah ve resulünün, sahabesinin sünnetini yapmak istedim. Kimseyi patlatmak istemedim. Allah tektir. Bomba yok" diye cevap verdi.

Kılıçarslan ardından adliyeye getirilerek nöbetçi mahkemeye çıkartıldı.

4/ 6