Adanada türban krizi!

Adana'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen resepsiyonda türban krizi yaşandı.

Adanada türban krizi!

Adana'da valiliğin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda türban krizi yaşandı. 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz ve beraberindeki askerler salonda türbanlı davetlilerinde olduğunu görünce resepsiyonu terk ettiler.

1/ 13
Adanada türban krizi!

Adana Valisi İlhan Atış Adana Hilton Otel'de eşi Birsen Atış ile birlikte Cumhuriyet Resepsiyonu verdi. Atış çifti davetlileri kapıda karşıladı. Konukların elini tek tek sıkarak hoşgeldiniz diyen Atış çifti, askeri erkanı da bu şekilde karşıladı. Ancak askeri erkan salonda türbanlı davetliler olduğunu görünce resepsiyonu terk etti. Vali Atış, "Bu konuda bilgim yok, onlara sormanız lazım" şeklinde konuştu. Atış basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine, "İçeride bir değil birkaç türbanlı hanımefendi

2/ 13
Adanada türban krizi!

var. Davet etmişiz, gelmişler. Burası Hilton Oteli. Etkinliğimize katılıyorlar. Ama ondan olduğunu sanmıyorum. Herhalde bir nedeni var ama ben bilmiyorum. Demek ki gitmeleri gerekmiş. Acil işleri çıkmış" dedi.

3/ 13
Adanada türban krizi!

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Özcan ise, "Bir kriz olduğunu sizden duyuyorum. Kişisel olarak ancak şunu söyleyebilirim: Allah kısmet ederse 10 yıl sonrda oğlumu şimdi salonu terk eden komutanlara emanet edeceğim. Bu tavrı hiç demokratik bulmuyorum" dedi.

4/ 13