Adliye önünde kavga !

Şanlıurfa Milletvekili Eyüpoğlu'nun yakınları adliye çıkışında 8 şüpheliye saldırdı..

Adliye önünde kavga !

ŞANLIURFA'da bu hafta başında bağımsız Melletvekili Seyit Eyüpoğlu'nun, aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torununu fidye için kaçıran ve polisin düzenlediği operasyonla yakalanan 8 şüpheli, bugün adliyeye çıkarılırken linç edilmek istendi. Şanlıurfa Adliyesi önünde çıkan arbedede polislerden ve linç girişiminde bulunanlardan yaralananlar oldu.

1/ 12
Adliye önünde kavga !

Milletvekili torunu Seyif Eyüphanoğlu'nu kaçırmaktan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde iki gündür sorgulanan 8 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi. Polislerin yoğun güvenlik önlemi altında, 3 zırhlı araçla adliyeye getirilen şüpheliler içeri alınacakları sırada, çevrede toplanan ve aralarında Milletvekili Seyit Eyüphanoğlu'nun yakınlarının da bulunduğu Şeyhanlı Aşireti üyeleri saldırıya geçti.

2/ 12
Adliye önünde kavga !

Zırhlı araçlardan ilk indirilen 2 şüpheliye saldıran grup, tekme- tokat vurmaya başlayınca polisler müdahale etti. Öfkeli kalabalık ‘Bunları yaşatmayacağız’ diye bağırarak linç etmeye kalkışırken, polis yetersiz kaldı. Çıkan arbedede polisler ve saldırganlardan yaralananlar oldu.
Polislerin engeleyemediği saldırganlar bu kez şüphelilerin bulunduğu zırhlı araçlara saldırarak, kapılarını açmaya kalkıştı. Bunun üzerine güvenlik güçleri, araçları adliyenin garajına sokarak, şüphelileri buradan adliyeye aldı.

3/ 12
Adliye önünde kavga !

Şüphelilerin içeri alınması ve takviye polis ekibinin gelmesiyle kalabalık dağılırken, gözaltına alınan olmadı.

4/ 12