Adliye önünde meydan dayağı!

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açan çift, adliye önünde birbirine girdi.

Adliye önünde meydan dayağı!

Şiddetli geçimsizlik yüzünden boşanma davası açan çift, ilk duruşmanın çıkışında çocuklarının kimde kalması gerektiği konusunda anlaşamayınca birbirine girdi. Onlarca kişinin gözleri önünde karısını bir yumrukta yere seren koca, vatandaş tarafından güçlükle zapt edildi.

1/ 9
Adliye önünde meydan dayağı!

Üzücü olay, Bursa Adliye Sarayı önünde yaşandı. Osmangazi ilçesi Soğanlı mahallesinde oturan Emine Kuvan (24) ile Murat Kuvan (30), 2005 yılı Eylül ayında evlendi. Bir çocukları olan Kuvan ailesi arasında geçimsizlik sebebiyle tartışmalar başladı. Tartışmaların büyümesi üzerine çocuğunu alıp baba ocağına dönen Emine Kuvan, işsiz eşi Murat Kuvan'dan ayrılmak için Bursa 3. Aile Mahkemesi'nde "boşanma" davası açtı.

2/ 9
Adliye önünde meydan dayağı!

Emine Kuvan ağabeyi Abdullah Turan'la, Murat Kuvan da ablası Selma Yalnız'la Bursa Adliyesi'ndeki davanın ilk duruşmasına geldi. Duruşmanın ardından adliye önüne çıkan taraflar, çocuklarının kimde kalacağı konusunda ağız kavgasına tutuştu. Öfkeli koca, onlarca insanın gözleri önünde "yeter artık sizden çektiğim" diyerek ablasıyla beraber eşi ve onun ağabeyine saldırdı.

3/ 9
Adliye önünde meydan dayağı!

Murat Kuvan, 4 yıllık eşi Emine Kuvan'ın kafasına yumrukla vurdu. Genç kadın yere yığılırken, kayınbirader ile enişte, seyyar satıcının tezgahında bulunan boyaları ve diğer malları birbirlerinin üzerine attılar. Kocasının darbesiyle yere düşen Emine Kuvan, vatandaşlar tarafından bir esnafın dükkanına sokularak çılgın kocanın elinden kurtarıldı. Emine Kuvan, kocasından şikayetçi olduğunu ve cezalandırılmasını isteyerek, "Hem işsiz güçsüz, hem de beni dövüyor. Çocuğumu elimden almak istiyor" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

AHT

4/ 9