Ağlama yavrum!

Sözlerin bittiği yer

Ağlama yavrum!

ŞIRNAK'ta terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan 14 aylık Özel Harekat polisi 23 yaşındaki Osman Belkaya, Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Şehit polisin annesi Afet oğlunun tabutuna sarılıp, "Geldiğinde 'bir sürprizim var' diyordun. Bu muydu sürprizin? Ben sana doyamadım, veremem kara toprağa" diyerek göz yaşı döküp, ağıtlar yaktı. Polis olan şehit babası Yakup Belkaya da "Doyamadım oğlum sana doyamadım" diyerek haykırdı.
 

1/ 10
Ağlama yavrum!

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında, keskin nişancı ateşiyle şehit olan 2 yıllık Özel Harekat Polisi Osman Belkaya için Şefaatli Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Çarşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat ve Sorgun'da programı olmasına rağmen, şehit ailesine taziyeye geldi ve cenazeye katıldı.

2/ 10
Ağlama yavrum!

Cenazeye Erdoğan ile birlikte Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, emniyet ve askeri personel, şehidin yakınları ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

3/ 10
Ağlama yavrum!

Şehit polis Osman Belkaya'nın bayrağa sarılı tabutu, cenaze aracı ile tören alanına getirildi. Bu sırada şehidin babası Yakup Belkaya, oğlunun fotoğrafı ile tabutun önünde tören alanına yürüdü. Şehidin cenazesinde göz yaşı döken anne Afet, "Beni şehit annesi yaptın. Geldiğinde 'bir sürprizim var' diyordun. Bu muydu sürprizin? Ben sana doyamadım, veremem kara toprağa" diye tabuta sarılarak ağıtlar yaktı. Anne Afet, "Yavrum üşür, beni de onun yanına koyun, ben sarılır ısıtırım" diyerek göz yaşı döktü.

4/ 10