Ağustosta kayak yaptılar!

Türkiye'nin her yanı sıcaktan kavrulurken, Muşlu kayakçılar Kurtik Dağında kar üstünde kayak yaptılar.

Ağustosta kayak yaptılar!

TÜRKİYE’nin dört bir yanında kavurucu sıcaklar etkili olurken, Muşlu kayakçılar Kurtik Dağında kar üstünde kayak yaptılar. Deniz seviyesinden 2 bin 500 metre yükseklikteki Kurtik Dağı’nda kayak yapan gençler, daha sonra karda soğuttukları karpuzu yediler.

1/ 6
Ağustosta kayak yaptılar!

Aşırı sıcaklara rağmen Muş’un güneyinde kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kurtik Dağı’nda erimeyen yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki karlı bölge, kayakçıların ilgisini çekiyor.

2/ 6
Ağustosta kayak yaptılar!

Kurtik Dağına çıkan kayakçılar, yaz günü kayak yapmanın keyfini çıkardılar. Muş Kayak Takımı Antrenörü Turgay Köse, “Kurtik Dağındaki kar, Temmuz sıcağı gördü. Ağustos’ta bile kayak yapma imkanımız var. Bu manzarayı ve yaz sıcağında serinlik yaşamak isteyenleri Muş’a bekliyoruz. Gelsinler bu zevki birlikte yaşayalım” diye konuştu.

3/ 6
Ağustosta kayak yaptılar!

Kayakçı Bülent Solmaz da batı ve güneyde vatandaşların serinlemek için denize girdiklerini belirterek “Biz de serinlemek için dağa çıktık. Karlar içine bıraktığımız karpuz buz gibi oldu. Kurtik dağında kayak yaparak serinledik” dedi.

4/ 6