Akıl sağlığı bozulmuş!

Duruşmada Kendi Kendine Konuşan Hüseyin Üzmez, "Malatya'ya Gitmeyi Çok İstiyorum" Dedi.

Akıl sağlığı bozulmuş!

Bursa'da, Küçük Yaştaki Kız Çocuğuna Cinsel İstismarda Bulunduğu Gerekçesiyle 13 Yıl 1 Ay 15 Gün Hapis Cezasına Çarptırılan Hüseyin Üzmez (78), Yargıtay'ın Verilen Cezayı Usulden Bozması Sonucu Yeniden Hakim Karşısına Çıktı.

1/ 12
Akıl sağlığı bozulmuş!


Mahkeme heyeti, duruşmada kendi kendine anlamsız konuşan ve Malatya'ya gitmek istediği söyleyen Üzmez'in akıl hastası olup olmadığının belirlenmesi için bir hastanede müşahede altında tutulmasına karar verdi. Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde, 26 Nisan 2008 tarihinde 14 yaşındaki B.Ç.'ye, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Hüseyin Üzmez, tekrar hakim karşısına çıktı. Kendi kendine konuştuğu için tedavi görmek için bir süre önce Metris Cezaevi'ne nakledilen Hüseyin Üzmez, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin verilen kararı usulden bozması sonucu bugün Bursa'ya getirilerek ikinci kez yapılan yargılamaya katıldı.

2/ 12
Akıl sağlığı bozulmuş!

Saat 11.00'de başlayan ve B.Ç.'nin tutuksuz olarak yargılanan annesi Livaze Ç.'nin tebligat gitmediği için telefon ile çağrıldığı duruşmaya Hüseyin Üzmez'in Avukatı Mehmet Ali Kav katıldı.

3/ 12
Akıl sağlığı bozulmuş!

B.Ç.'nin getirilmediği duruşmada, küçük kıza ailesi tarafından tutulan Avukat Ahmet Dedeler, Bursa Barosu tarafından tahsis edilen Avukat Nevin Canbaz ile koruma altında bulunduğu SHÇEK Avukatı Ebru Çeçen'de yargılamada hazır bulundu.

4/ 12