Akın akın Ganja gidiyorlar!

Akın akın Ganja gidiyorlar!

'Kumbh Mela' Hindistan'ın en önemli dini festivallerinden biri. 55 gün sürecek festivalde milyonlarca Hindu günahlarından arınacak. Bunun için Ganj Nehri'nin buz gibi sularına dalacaklar

1/ 16
Akın akın Ganja gidiyorlar!

Hindistan’ın en önemli dini festivallerinden "Kumbh Mela" başlıyor. 55 gün sürecek festival sırasında milyonlarca Hindu, günahlarından arınmak için, kutsal kabul ettikleri Ganj Nehri’nin buz gibi sularına dalacak. Yetkililer, astrolojik işaretlere göre festivalin en önemli günü kabul edilen bugün, sabah saatlerinde 3 milyon kişinin nehre girdiğini söyledi.

2/ 16
Akın akın Ganja gidiyorlar!

YENİDEN DOĞUŞGün sonuna kadar 11 milyon kişinin günahlarından arınmak için Ganj’a dalması bekleniyor. Hindular, İbrik Festivali olarak da bilinen kutlamalar sırasında Ganj Nehri’nde yıkanmanın günahlarından arınmalarına ve ölüm ile yeniden doğuş döngüsünden kurtulmalarına yardımcı olacağına inanıyor.

3/ 16
Akın akın Ganja gidiyorlar!

4 YERDE KUTLANIYORFestival sırasında yurt içinden ve dışından 50 milyondan fazla Hintli’nin Ganj’da yıkanması bekleniyor. Festival, "Hindu tanrısı Vişnu’nun kanatlı küheylanı Garuda’nın bir ibrik kutsal ölümsüzlük suyu için şeytanlarla yapılan savaş sırasında dinlendiği" 4 yer olan Allahabad, Haridvar, Ujjain, and Nashik’de kutlanıyor.

4/ 16