AKPli başkan işçiyi vurdu

İşten çıkarılan ve belediye başkanını tehdit eden işçiyi başkan ayağından vurdu.

AKPli başkan işçiyi vurdu

Malatya'nın Battalgazi ilçe belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışırken 2 gün önce işine son verilen Mustafa D'nin Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından silahla bacağından vurularak yaralandığı bildirildi.

1/ 4
AKPli başkan işçiyi vurdu

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, AA muhabirine yaptığı açıklamada,iki gün önce Mustafa D'nin, Başkan Selahattin Gürkan'ı bir arkadaşının cep telefonuyla arayarak tehdit ve hakaret ettiğini belirtti. Şikayet üzerine gözaltına alınan Mustafa D. ve arkadaşının adliyeye sevkedildiğini ifade eden Kahya, Mustafa D'nin serbest, diğer arkadaşının isedenetimli serbestlik cezası aldığını söyledi.

Bu sabah Mustafa D'nin belediye binası önüne gelerek tartıştığı BelediyeBaşkanı Selahattin Gürkan'a tekme attığını kaydeden Kahya, "Bunun üzerinebaşkanın şoförü ve aynı zamanda koruması olan Selçuk K, araya giriyor. Mustafa D,Selçuk K'yi arkadan bıçakla yaralıyor. Başkan Selahattin Gürkan da Mustafa D'ye silahla karşılık veriyor ve bacağından yaralıyor" diye konuştu.

2/ 4
AKPli başkan işçiyi vurdu

Kahya, Selahattin Gürkan'ın ifadesi alınmak üzere İlçe EmniyetMüdürlüğüne götürüldüğünü kaydetti.Görgü tanıkları ifadelerinde, belediyede temizlik işçisi olarakçalışırken işten çıkartılan Mustafa D'nin bu sabah Belediye Başkanı SelahattinGürkan ile görüşmeye geldiğini, çıkan tartışma sonucu, Mustafa D'nin Selçuk K'yibıçakla yaraladığını, Selçuk K'nin de Mustafa D'yi silahla bacağından vurduğunusöylemişti.

3/ 4
AKPli başkan işçiyi vurdu

4/ 4