Aktütünün sesi oldu

Aktütün'ün sesi olan küçük çiçek tüm Türkiye'nin gündemine yerleşti..

Aktütünün sesi oldu

Aktütün köylüleri, 17 şehidin verildiği Jandarma Sınır Karakolu’na yapılan saldırının yapıldığı günden bu yana bölgeye gelen gazetecilere yaşadıkları sorunları anlatıyor. 9 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Çiçek Aysal da, sevimli hareketleri ve etkili konuşmasıyla Aktütün köyünün sesi oldu.

1/ 10
Aktütünün sesi oldu

Çiçek, eline aldığı uçaksavar mermisini göstererek, “Bu bizim kalemimiz olmuş. Bunlar bizim okulumuz olmuş. Biz okumak istiyoruz, biz öğretmen istiyoruz” dedi.

2/ 10
Aktütünün sesi oldu

Emniyet ve jandarmaya götürülerek kendisi ve kardeşleri için giyim ve kırtasiye malzemesiyle oyuncak verilen Çiçek’e, televizyonda yayına çıkmaması tavsiyesinde bulunuldu.

3/ 10
Aktütünün sesi oldu

Emniyette ve jandarmada kendisine ve babasına çok iyi davranıldığını söyleyen Çiçek Aysal, “Bana hediyeler verdiler. Televizyonlara çıkmamam için tavsiyede bulundular. Ben orada hiç korkmadım. Çünkü televizyonda köyde içinde bulunduğumuz durumu anlattım. Yine televizyona çıkar yine bunları söylerim” dedi. Köydeki kızların okumak istediğini belirten Çiçek Aysal, “Ben doktor olmak ve bu bölgede görev yapmak istiyorum. Bir arkadaşım da öğretmen olacak.Silah sesi olmasın, okulumuz, öğretmenimiz olsun, daha güzel evlerimiz olsun” diye konuştu

4/ 10