Ali Sami Yen yıkılıyor!

Galatasaray’a 47 yıl evsahipliği yapan Ali Sami Yen Stadı’nın yıkım işlemlerine başlandı.

Ali Sami Yen yıkılıyor!

Galatasaray’a 47 yıl evsahipliği yapan Ali Sami Yen Stadı’nın yıkım işlemlerine başlandı. Stadın olduğu araziye 3 bloklu alışveriş merkezi ve rezidans yapacak.

1/ 7
Ali Sami Yen yıkılıyor!

YILLARCA Cim-Bom’a evsahipliği yapan Ali Sami Yen Stadı’nda yıkım işlemleri dün start aldı. Galatasaray’ın TT Arena’ya gitmesinin ardından önce çimleri çimleri, sonra koltukları sökülen stada dün iş makinaları girdi ve tribünlerin yıkılmasına başlandı..

2/ 7
Ali Sami Yen yıkılıyor!

Torunlar, Aşçıoğlu ve Kapıcıoğlu proje ortaklığı ile Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadyumu arazisine yapılacak olan projenin satışına mayıs ayında başlanacak. Ağa Han Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan, ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşan, toplam 1 milyar lira yatırım tutarına sahip projenin, 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzerinde inşaat alanına sahip 3 bloktan oluşan projenin 2 bloğu 43 katlı rezidans, 1 bloğu ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşuyor. Arazilere farklı konumlarla yerleştirilen bloklar, bitkilerin güneşe doğru yönelmesi anlamına gelen “tropizm” yorumundan esinlenerek tasarlandı. Bu tasarım sayesinde üç bloğun tüm cepheleri, başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizine kadar uzanan kentin farklı panoromik manzaralarını katlarına taşıyacak.

3/ 7
Ali Sami Yen yıkılıyor!

Rezidans daireleri 1 artı 1’den 4 artı 1’e kadar çeşitli metrekarelerde dairelerden oluşacak. Projede kat yüksekliği 9 metre olan çekim stüdyolarına yer verilmesi planlanıyor.

4/ 7