Alman askerleri Trabzondan çekiliyor

Alman askerleri Trabzon'dan çekiliyor

Alman askerleri Trabzondan çekiliyor

Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) bünyesinde Afganistan'da görev yapan Alman askerlerine ait malzemelerin taşınması için Trabzon'da kurulan Lojistik Aktarma Noktası'ndan Almanya'ya üçüncü sevkiyat, limana demirleyen Danimarka bandıralı "Britannia Seaways" isimli gemiye yüklenen askeri araçlarla yapıldı.

1/ 15
Alman askerleri Trabzondan çekiliyor

Trabzon Limanı'ndan gerçekleştirilen sevkiyatla ilgili basın açıklaması yapan Alman Ordusu Lojistik Komutanı Tümgeneral Hans Erich Antoni, üçüncü geminin limandan ayrılmasıyla Afganistan'dan sevkiyatı planlanan toplam binin üzerinde aracın Almanya'ya naklinin gerçekleştirilmiş olacağını söyledi.

2/ 15
Alman askerleri Trabzondan çekiliyor

Sevkiyatın istedikleri hız ve şekilde ilerlediğini vurgulayan Tümgeneral Antoni, "Türkiye ve Türk kurumlarıyla işbirliğimiz mükemmel bir şekilde ilerliyor. Zaman zaman görüşmemiz gereken konular olduğunda olabildiğince erken şekilde yetkililerle görüşebiliyoruz. Sevkiyatın ilk başladığı tarihten itibaren geçen sürede bu geminin de limandan ayrılmasıyla Afganistan'daki malzemelerin yarısı Almanya'ya gitmiş olacak. İşlemler çok başarılı şekilde ilerliyor" diye konuştu.

3/ 15
Alman askerleri Trabzondan çekiliyor

Planlamalarına göre askeri malzeme sevkiyatının belirlenen tarihten önce bitmeyeceğini kaydeden Antoni, geminin bugün hareket edeceğini ve 18 Şubat tarihinde Almanya'nın Emden Limanı'na ulaşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

4/ 15