Alman Cumhurbaşkanı Ankarada

Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un Ankara ziyaretinden kareler...

Alman Cumhurbaşkanı Ankarada

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bizim de Hıristiyan, Musevi, gayrimüslim vatandaşlarımız var. Ben onların da cumhurbaşkanıyım" dedi.

1/ 41
Alman Cumhurbaşkanı Ankarada

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Alman Cumhurbaşkanı Christian Wulff’un Almanya’da çok tartışılan "İslam da Almanya’nın bir parçası" sözlerini "gerçekçi" olarak niteledi. Gül, "Bizim de tabii gayri Müslim vatandaşlarımız var. Müslüman olmayan Hıristiyan olan vatandaşlarımız var.

2/ 41
Alman Cumhurbaşkanı Ankarada

Musevi vatandaşlarımız var. Ben de onların cumhurbaşkanıyım. Onlar da bizim vatandaşlarımız. Dolaysıyla aramızda bir ayrım söz konusu olamaz" dedi. Christian Wulff ise, çoğulculuğun kabul edilmesi gerektiğini çeşitliğin zenginlik kattığını vurguladı ancak terör gibi korkular ve endişelerin de dikkate alınması gereğine vurgu yaptı.

3/ 41
Alman Cumhurbaşkanı Ankarada

Türkiye ile Almanya arasında Çankaya Köşkü’nde yapılan görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Cumhurbaşkanı Gül, Wulff’un cumhurbaşkanlığının ilk ziyaretlerinden birini Türkiye’ye yapmasını ve ziyaretin uzun olmasını Almanya’nın Türkiye’ye verdiği önemin bir işareti olarak niteledi.

4/ 41