Anıtkabirde tören yapıldı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Anıtkabir’de yapılan resmi törenle başladı.

Anıtkabirde tören yapıldı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Anıtkabir’de yapılan resmi törenle başladı. Törene Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Baykal da katıldı.

1/ 51
Anıtkabirde tören yapıldı

Hükümetin Kürt açılımını eleştiren Baykal, kendisinden mektupla randevu isteyen Başbakan'a 'kameralı görüşme' şartını koşmuştu. Baykal'ın talebini reddeden Başbakan, görüşmekten vazgeçmişti. Bu tartışmanın ardından ilk kez geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın oğlunun nikah töreninde biraraya gelen iki lider, bugün de Anıtkabir'deki törenlerde yanyanaydı. Başbakan Erdoğan ve Baykal'ın birbirlerine gülümsedikleri ve selamlaştıkları görüldü.

2/ 51
Anıtkabirde tören yapıldı

Erdoğan'la Baykal'ın arasında geçen diyalog şöyle:

Erdoğan: Turlara devam mı?
Baykal: Anlayamadım
Erdoğan: Yani gezmeye devam ediyor musunuz, yurt gezilerine.
Baykal: Evet evet İstanbul'daydım. Önümüzdeki günlerde de Karaman ve İzmir'e gideceğim. Sizin ne yapacağınız belli olmaz. Yurt gezilerimizi sürdürüyoruz.
Erdoğan: Evet haklısınız, herşey olabilir.

3/ 51
Anıtkabirde tören yapıldı

Buradaki törenlere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile bakanlar, Kuvvet Komutanları, Yüksek Yargı Organlarının Başkanları, Milletvekilleri, askeri ve sivil erkan katıldı.

4/ 51