Ankara yolunda engel!

Ankara yolunda engel!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Ankara'da düzenlenecek Cumhuriyet yürüyüşüne katılmak üzere çeşitli illerden gelen grupları taşıyan otobüsler, kent girişinde jandarma ekipleri tarafından bir akaryakıt istasyonuna çekilerek kontrol edildi.

1/ 26
Ankara yolunda engel!

İstanbul Beyoğlu'nda, Ankara'daki Cumhuriyet Yürüyüşüne gitmek için toplanan grup, otobüslerinin polis tarafından engellendiğini belirterek durumu protesto etti.

2/ 26
Ankara yolunda engel!

Türkiye Gençlik Birliği üyesi yaklaşık 200 kişi, Ankara’da yapılması planlanan Cumhuriyet mitingine gitmek üzere Taksim Meydanı'nda toplandı.Taksim Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan grup, kendilerini Ankara'ya götürecek otobüslerin Taksim Meydanı'na çıkmasının polis tarafından engellendiğini belirterek eylem yaptı. İstanbul'un diğer bölgelerinden Ankara'ya gitmek için toplanan Eğitim-İş Sendikası üyesi yaklaşık 40 kişi de engelendiklerini belirterek Taksim'e geldi. Grup adına konuşma yapan TGB İstanbul İl Başkanı Olgu Özdemir, Ankara'ya Cumhuriyet buluşmasına gitmek için toplandıklarını ancak sivil polisler tarafından engellendiklerini söyledi. Ankara'ya gitmek için gelenlerin arasında bulunan tiyatro sanatçıları, Ali Erkazan, Füsun Demirel ve Suzan Aksoy da karşılaştıkları durumu protesto etti. 'AKP halka hesap verecek', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' şeklinde slogan atan grup daha sonra İstiklal Caddesi"ne doğru yürüyüşe geçti. Burada bir süre oturma eylemi yapan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

3/ 26
Ankara yolunda engel!

AVCILAR’dan, Ankara'daki 29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşüne katılmak için yola çıkan 200 kişilik grubun bulunduğu 4 otobüs ve 3 minibüs polis tarafından durduruldu.

4/ 26