Ankarada ilginç yazılar

Ankara'nın bazı yerlerine sprey boyalarla ‘Tayyip gidecek, Gökçek gelecek’ yazıldı.

Ankarada ilginç yazılar

Ankara'da başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Subayevleri Semtindeki evine giderken kullandığı güzergah ile Ak Parti Genel Merkezi güzergahı olmak üzere, köprülü geçişlere, alt- üst geçitlere ve bazı alışveriş merkezlerinin duvarlarına sprey boyalarla ‘Tayyip gidecek, Gökçek gelecek’ yazıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu yazıları beyaz boya ile kapatırken, şüpheli olarak CHP Gençlik Kolları üyesi 3 kişi gözaltına alındı.

1/ 6
Ankarada ilginç yazılar

Başkentte gece yazılan ‘Tayyip gidecek, Gökçek gelecek’ yazıları şaşkınlık yarattı. Ankara’nın en işlek yerlerinde biri olan Eskişehir Yolu ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evine giderken kullandığı güzergah, Ak Parti Genel Merkezi güzergahı olmak üzere köprülü geçişlere, alt- üst geçitlere ve bazı alışveriş merkezlerinin duvarlarına sprey boyayla ‘Tayyip gidecek, Gökçek gelecek’ yazıları yazıldı.
Büyük harflerle ve uzak mesafeden bile görünecek şekilde yazılan yazılar sabah saatlerinde fark edildi. Bunun üzerine harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri kısa sürede yazıların üzerini beyaz boyayla kapattı.

2/ 6
Ankarada ilginç yazılar

YAZILARI YAZANLAR CHP GENÇLİK KOLLARINDA

Yazıların CHP Gençlik Kolları üyeleri tarafından yazıldığı öne sürüldü. Polis, ihbar üzerine mobese kameralarından saptadığı 06 BK 8880 plakalı otomobilin peşine düştü.

Plaka sorgulaması yapılan araç, Balgat’ta durduruldu. Araçta bulunan 3 kişi gözaltına alındı. Balgat 10 Nisan Polis Merkezi’ne götürülerek ifadeleri alınan kişilerin CHP Gençlik Kolları üyesi olduğu belirtildi.

3/ 6
Ankarada ilginç yazılar

4/ 6