Ankarada tarihi an..

Ankara’da bugün gerçekleştirilecek olan 17'nci TİM Genel Kurulu birçok ilke sahne oldu.

Ankarada tarihi an..

İsrail’in tüm dünyayı ayağa kaldıran kanlı baskını sonrası Meclis’te bir araya gelemeyen 2 siyasi lider bugün TİM Genel Kurulu’nda buluştu. Salona Kılıçdaroğlu'ndan sonra gelen Başbakan Erdoğan yerine geçerken sırayla herkesin elini sıktı. Sıra Kılıçdaroğlu'na geldiğinde onunla da tokalaşan Erdoğan gazetecilerin tekrar tokalaşmaları isteğine yanıt vermeyerek hızlıca yerine oturdu.

1/ 9
Ankarada tarihi an..

Kurul'da açılış konuşmasını yapacak olan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin ardından sırasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmalarını yapacaklar. Kurula katılması beklenen Devlet Bahçeli son anda Genel Kurul'a katılmayacağını bildirirken, Bahçeli'nin yerine Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır katıldı.

2/ 9
Ankarada tarihi an..

Başbakan Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun ilk kez karşılaşmalarına vesile olacak Genel Kurul’da yaşanacak diyaloglar merak konusu.

Özellikle de Kılıçdaroğlu'ndan önce konuşacak olan Başbakan Erdoğan'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasına kalıp kalmayacağı merakla bekleniyor.

3/ 9
Ankarada tarihi an..

YİNE TAM ZAMANINDA

Zaman konusundaki hassasiyetiyle bilenen Kılıçdaroğlu'nun toplantıya CHP’nin’gölge kabinesi’ olarak adlandırılan Faik Öztrak, Akif Hamzaçebi, Umut Oran ile katılması dikkat çekti. Bu isimler Rixox Oteli’nin kapısında Genel Başkanlarının gelmesini beklerken toplantıya katılmak üzere gelen hemen hemen tüm bakanlar, kendilerini yeni görevleri dolayısıyla tebrik ettiler.

Davetliler arasında Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırm, Çalışma Bakanı Nihat Ergün, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Bayındırık Bakanı Mustafa Demir de bulunuyor.

4/ 9