Ankarayı karıştıran ilan !

Polat Alemdar’dan Fethullah Gülen’e korsan “evet” kampanyası...

Ankarayı karıştıran ilan !

Başbakan Erdoğan’ın partisinin il başkanları toplantısında referandum çalışmalarına start verdiği saatlerde Ankara, korsan bir “referanduma evet” kampanyasına tanık oldu. Ankara’nın en işlek caddelerinden biri olan Eskişehir yolu üzerindeki billboardlarda çok sayıda tanınmış ismin fotoğraflarıyla “Milli birliğe, kardeşliğe, referanduma evet” sloganlı ilanlar yer aldı.

1/ 6
Ankarayı karıştıran ilan !

Bilbordların altında “Sabancı Düşünce Kuruluşu” imzası yer aldı. Bazı vatandaşların şaşkınlıkla durup incelediği ilanlar, dün öğleden sonra kaldırıldı. İlanlara büyük tepki gösteren CHP, hemen bir araştırma yaparak, böyle bir vakıf veya kuruluş bulunmadığını, fotoğrafı bulunan ünlüler ile Sabancı Holding’in de konudan haberdar olmadığını öğrendi. CHP kurmaylarının yaptığı araştırma sonucunda, billboardların pazarlamasından sorumlu şirketin de böyle bir ilan çalışmasından haberdar olmadığını, ilanların gece korsan olarak asılmış olduğu ortaya çıktı.

2/ 6
Ankarayı karıştıran ilan !

Suç duyurusunda bulunulacak

CHP kurmayları, “Bu olayın referandum sürecinin nasıl işleyeceğine ilişkin çok kaygı verici bir ipucu olduğunu” belirtirken, korsan afişte fotoğrafları yer alan ünlülerin adli makamlara başvuracağını ileri sürüldü. Daha önce de seçim süreçlerinde korsan billboard olayları yaşanan başkentteki son olayın bölgedeki MOBESE kameralarının incelenmesi yoluyla kısa zamanda sonuca ulaşılabileceğini kaydettiler. Korsan ilanlarda referandumda “Milli birliğe, kardeşliğe, referanduma evet” oyu kullanacağı belirtilen ünlülerin bazıları şöyle: İşadamları Ferit Şahenk, Abdülkadir Konukoğlu, İhsan Kalkavan, sanatçılar Sinan Çetin, Yılmaz Erdoğan, Necati Şaşmaz (Polat Alemdar), Kenan İmirzalıoğlu, Hülya Avşar, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Rojin ve merhum siyasetçiler Adnan Menderes ve Turgut Özal ile merhum işadamı Sakıp Sabancı, cemaat lideri Fethullah Gülen, yazar Mümtazer Türköne.

3/ 6
Ankarayı karıştıran ilan !

4/ 6