Annesine yıllar sonra kavuştu

Annesine yıllar sonra kavuştu

Manisa’da kadın sığınma evinde yaşayan 54 yaşındaki Hülya Bilge, 3 aylık bebekken ayrıldığı oğlu Kerim Altınışık’a 34 yıl sonra kavuştu. Anne ve oğlu kavuşturan buluşma, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü personelinin öncülüğünde ve polisin çalışmasıyla gerçekleşti. Duygulu anların yaşandığı buluşmada hem anne, hem de oğlu birbirlerini bir daha bırakmayacaklarını söyledi.

1/ 8
Annesine yıllar sonra kavuştu

Ayrılık, 34 yıl önce eşiyle anlaşamayan Hülya Bilge’nin boşanmasıyla başladı. Babaevine dönen Hülya Bilge, daha sonra ailesiyle de sorun yaşadı. 3 aylık oğlu Kerim’i ailesine bırakan Hülya Bilge, bir daha baba evine dönmedi. 29 kadın sığınma evi değiştiren, yıllarca sokaklarda da yaşayan Hülya Bilge, menenjit hastalığına yakalandı. Hülya Bilge, son olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü’ne bağlı bir kadın sığınma evine yerleşti.

2/ 8
Annesine yıllar sonra kavuştu

Buradaki çalışanlara oğlundan bahseden Hülya Bilge, 34 yıldır görmediğini ifade ederek, yaşadığı hasretini paylaştı. Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri de polis yardımı ile Hülya Bilge’nin ayrıldığı eşinin nüfus kayıtlarından oğluna ulaşmaya çalıştı. 34 yıllık hasret, polisin Hülya Bilge’nin Bursa’da yaşayan oğluna ulaşmasıyla son buldu.

3/ 8
Annesine yıllar sonra kavuştu

'BİR DAHA SENİ BIRAKMAM'

Kerim Altınışık ile anne Hülya Bilge, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasında buluştu. Oğlunu görünce gözyaşlarını tutamayan Hülya Bilge, çok kötü şeyler yaşadığını ve yıllarca sokaklarda kaldığını anlattı. Oğluna sarılan Hülya Bilge, "Bir daha seni bırakmam" diyerek gözyaşı döktü.

4/ 8