Antalya'da Ak Köprü yükseliyor

Antalya'da Ak Köprü yükseliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’nın 12 mahallesini birbirine bağlamak için inşa ettiği Ak Köprü yükseliyor. Alanyalıların ‘Dördüncü Boğaz Köprüsü’ adını taktıkları Ak Köprü 191 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olacak.

1/ 6
Antalya'da Ak Köprü yükseliyor

Alanya’da geçtiğimiz yıl Ekim ayında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan Ak Köprü’nün inşaatı aralıksız sürüyor. Dim Çayı Bölgesi’ndeki 12 mahallenin birbiriyle ulaşımının yanı sıra turizme de önemli katkı sağlayacak olan Ak Köprü, 191 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olacak.

2/ 6
Antalya'da Ak Köprü yükseliyor

7 milyon liraya mal olması beklenen köprünün 4 ayağından ikisi tamamlandı. Diğer iki ayağın da Mart ayı sonunda tamamlanması planlanıyor. Dengeli konsol yöntemiyle yapılan köprüde ayakların inşasından sonra 5 metrelik 40 ayrı tabliye dökülerek köprü tamamlanacak. Köprünün 2016 Ağustos ayında ulaşıma açılması hedefleniyor.

 

3/ 6
Antalya'da Ak Köprü yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, köprü inşaatında incelemede bulundu ve müteahhitten çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı. Uzunöz Mahallesi Muhtarı Ziya Özdemir ve Gümüşkavak Mahallesi Muhtarı Yücel Sezel de Güney’e eşlik etti. Muhtar Özdemir, “Köprünün biteceği, üzerinden karşıya geçeceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Biz daha küçük bir köprü istemiştik ancak Menderes Türel Başkanım bize mini bir Boğaz Köprüsü yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz “ dedi.

4/ 6