Antalyada tur otobüsü çaya uçtu

Rus turistleri taşıyan tur otobüsü, Antalya'da kurumuş çay yatağına uçtu: 16 ölü, 25 yaralı

Antalyada tur otobüsü çaya uçtu

Rus turistleri taşıyan bir tur otobüsünün Antalya'da devrilmesiyle 16 kişinin öldüğü 25 kişinin de yaralandığı bildirildi.

1/ 9
Antalyada tur otobüsü çaya uçtu

TUR OTOBÜSÜ ÇAY YATAĞINA UÇTU

Alanya'dan Pamukkale'ye giden Rus turistleri taşıyan tur otobüsü, Antalya'nın Aksu Köprüsü'nden kurumuş çay yatağına uçtu. İçerisinde 41 kişi bulunan otobüste sürücü ile birlikte 16 turist öldü, 25 turist de yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Antalya'daki hastanelere taşındı.

2/ 9
Antalyada tur otobüsü çaya uçtu

Kaza, Antalya'nın Aksu İlçesi yakınlarındaki Aksu Köprüsü üzerinde bugün saat 05.00 sıralarında meydana geldi. ‘Pegas Tur'un Denizli Pamukkale'ye düzenlediği günübirlik tura katılan 3'ü çocuk 39 Rus turist, Alanya'dan 49 yaşındaki Hikmet Yılmaz yönetimindeki 41 DP 006 plakalı otobüsle 1 rehber eşliğinde yola çıktı.

3/ 9
Antalyada tur otobüsü çaya uçtu

Antalya'nın Serik ile Aksu İlçesi arasında bulunan Aksu Köprüsü'ne gelen ve bu sırada sürücünün uyuduğu öne sürülen otobüs, köprü korkuluklarını kırarak 15 metreden uçtu. Aksu Çayı'nın kurumuş bölümüne ters düşen otobüste ilk belirlemelere sürücü Yılmaz ile 16 turist öldü. Kazada rehber ve 25 Rus turist de yaralandı. Kaza yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

4/ 9