Antalya'ya gelen turist sayısı açıklandı

Son dakika! Antalya'ya gelen turist sayısı ile ilgili açıklama yapıldı. Koronavirüs sebebi nedeniyle uçuşların ve turizm işletmelerinin kapalı olması nedeniyle sektörde beklenen verim alınamadı fakat normalleşme adımları sonrası Türkiye'de turistlerin gözde yerlerine akın olmaya başladı.

Antalya'ya gelen turist sayısı açıklandı

Turizmin başkenti Antalya'nın dünyaya açılan kapısı Fraport TAV Uluslararası Antalya Havalimanı verilerine göre, 15 Eylül itibarıyla kente yurt dışından gelen turist sayısı 2 milyonu aştı. Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol ve Bilgihan Yılmaz, 1 Ocak'tan ve pandemi döneminin miladı sayılan 1 Temmuz'dan itibaren turizm sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

1/ 11
Antalya'ya gelen turist sayısı açıklandı

EYLÜLÜN YARISINDA 500 BİN YOLCU Bu süreçte Türkiye'ye ciddi talep olduğunu belirten Deniz Varol, "Bugüne baktığımızda toplamda 2 milyon gelen yolcu sayısını geçtik. Yani bugüne kadar, sene başından bu yana sadece Antalya Havalimanı üzerinden 2 milyon turist girdisi olmuş. Eylül ayında 500 bin yolcuya yaklaştı. Bunların yarısı neredeyse Rus yolcu, dolayısıyla Rusya, Ukrayna bölgesinden çok ciddi talep var" dedi.

2/ 11
Antalya'ya gelen turist sayısı açıklandı

GÜN GEÇTİKÇE TALEP ARTIYOR Burada önemli bir faktör olarak havalimanı ve bölge olarak, 'güvenli turizm' adı altında çok ciddi önlemler aldıklarını, her gelen yolcuya bunların gösterildiğine işaret eden Varol, "Ağustos ayında Antalya'ya 225 bin Rus girişi olurken, bu rakama eylül ayının ilk 15 gününde ulaştık. Yani gün geçtikçe artan bir talep var" dedi.

3/ 11
Antalya'ya gelen turist sayısı açıklandı

RUSYA, UKRAYNA VE İNGİLTERE Bununla ilgili Rusya Tur Operatörleri Derneği ve Rusya'yla yoğun çalışan turizmcilerin de çeşitli açıklamalar yaptıklarını anlatan Varol, "Özellikle Rusya'dan çok ciddi artış var. Rusya başta olmak üzere eylül ayının yarısı tamamen Rus yolcu, devamında da Ukrayna ve İngiltere'yi öne çıkan ülkeler olarak değerlendirebiliriz" diye konuştu.

4/ 11