Aralıkta meyve verdiler

HAVA sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi üzerine, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde dut, Mersin'in Gülnar İlçesi'nde de badem ağaçları meyve verdi.

Aralıkta meyve verdiler

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde havaların güzel gitmesiyle dut fidanı meyve verdi. Şaşkına dönen sahibi Alaattin Tufan, 20 yıldır ilçede yaşadığını ilk kez böyle bir olaya tanık olduğunu söyledi.

1/ 14
Aralıkta meyve verdiler

Ortakent- Yahşi Mahallesi'ndeki Sanatçılar Tatil Sitesi'nde yaşayan evli ve iki çocuk babası 40 yaşındaki Alaattin Tufan'ın bahçesindeki dut fidanı, meyve verdi.

2/ 14
Aralıkta meyve verdiler

İlkbahar'da ürün veren dutun kış ayında ürün vermesi şaşkınlık yarattı.

3/ 14
Aralıkta meyve verdiler

Hava sıcaklığının yüksek ve gökyüzünün açık olmasına aldanarak fidanın meyve verdiğini söyleyen Tufan, "20 yıldır ilçede yaşıyorum. İlk kez böyle bir olaya tanık oldum. Bodrum'un bazı bölgelerindeki dut ağaçları yapraklarını dökmediği gibi benim fidanım tekrar açtı ve meyve vermeye başladı. Hem biz hem görenler şaşkına döndü. Dut ağaçlarının meyve verdiğini görenler inanmayıp uzaktan gelip yakından bakarak gerçek olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Ülkenin büyük bölümünde soğuk ve karlı hava varken Bodrum'da kış ortasında doğanın ve Allah'ın yarattığı bir güzellik bu" dedi.

4/ 14