Arınç ne anlatmak istedi?

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa gezisinde ilginç açıklamalarda bulundu.

Arınç ne anlatmak istedi?

Arınç "Endişelerim var. Bu endişeleri her yerde söyleyemiyorum. Ama siz arifsiniz. Türkler için öyle derler. Alim değil ama Ariftir derler" dedi. Arınç'ın ne demek istediği anlaşılamadı.

1/ 6
Arınç ne anlatmak istedi?

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa ve Türkiye'nin huzurunu bozmak isteyenler bulunduğunu söyledi. Arınç, “ Endişelerim var. Bu endişeleri her yerde söyleyemiyorum. Ama siz arifsiniz. Türkler için öyle derler. Alim değil ama Ariftir derler.”dedi.

2/ 6
Arınç ne anlatmak istedi?

Bülent Arınç, Manisa’da üç gün sürecek programına Yeni Han’da yapılan kahvaltı ile başladı. Ak Parti Manisa İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Onaylı’nın verdiği kahvaltıya Arınç’ın yanı sıra Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, Karaağaçlı’da yapılacak Türkiye- Bulgaristan etkinliklerine gelen Bulgar Milletvekilleri Ali Osman İmamov, Arif Aguş, Korman İsmailov ve İline Andrea katıldı.

3/ 6
Arınç ne anlatmak istedi?

Arınç, yaptığı konuşmada Muğla'da yaşanan olaylar ile Manisa'da eski bir MHP'li il yöneticisinin dövülmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ve Manisa’nın huzurunu bozmak isteyenler bulunduğunu belirten Arınç, Manisa'nın her zaman iyilikler ve güzelliklerle anılmasını arzu ettiğini kaydetti. Arınç, “Bu şehir bizim. Bu şehir halkıyla kültürüyle müstesna bir şehrimiz. Burada yaşamak huzur ve gurur veriyor. 29 Mart seçimlerinde burada bir konuşma yaptım. Belediye başkanlığı seçimi vardı. Ama ona fazla girmedim. Orada Manisa’nın huzurunu bozdurmayalım dedim. Şehrin huzuru bozulur, korku endişe olursa o şehir yaşanmaz hale gelir. Endişem hala var. Son bir yıldır yaşanan gelişmelerle Manisa’nın huzurunun bozulmak istendiğini ve sokağa çıkarken endişeler yaşandığını görüyorum” diye konuştu.

4/ 6