Aşiretler böyle barıştı.

Şanlıurfa’da, kavgalı olan ‘Binizet’ ile ‘Beski’ aşiretleri böyle barıştı.

Aşiretler böyle barıştı.

Şanlıurfa’da, ‘Binizet’ ile ‘Beski’ aşiretleri arasında 2 ay önce bir anlaşmazlık nedeniyle çıkan silahlı kavganın tarafları, Güldeste Tekkesi’nde barıştı. Barış yemeğine kavgada 14 kurşunla ayağından yaralanan 32 yaşındaki İbrahim Kocak, barış simgesi olan beyaz elbise giyerek bastonla geldi.

1/ 14
Aşiretler böyle barıştı.

Şanlıurfa’da Türk Meydanı Mahallesi’nde yaklaşık 2 ay önce Arap kökenli İbrahim Kocak ile Kürt kökenli İmam Altıngöz arasında bir anlaşmazlık nedeniyle silahlı kavga çıktı. Kavgada ayağından 14 kurşunla yaralanan İbrahim Kocak, 2 ay Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görerek geçtiğimiz günlerde taburcu oldu. Kocak'ı yaralayan İmam Altıngöz gözaltına alındıktan sonra çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

2/ 14
Aşiretler böyle barıştı.

Her iki aşiret arasında gerginliğe yol açan bu kavganın daha fazla büyümemesi için Şeyh Hafız Kasım Sezer ile işadamı Hakim Karataş devreye girdi. Barış isteği aile büyüklerine iletildi. Daha sonra iki aşiret mensuplarını Güldeste Tekkesi’nde bir araya getiren aracılar, burada kavgalı bireylerin tokalaşıp barışmalarını sağladı. Dualar eşliğinde barışan aileler, daha sonra yer sofrasında Urfa kebap ile baklava yiyerek aralarındaki husumette son verdi.

3/ 14
Aşiretler böyle barıştı.

BEYAZ ELBİSEYLE GELDİ

Kavgada 14 kurşunla yaralanan ve şans eseri hayatta kalmayı başaran İbrahim Kocak, tekkede yapılan barış yemeğine beyaz elbise giyip bastonla geldi. Sakat olan ayağının altına konan bir sandalye üzerinde oturarak, gelenlerle tokalaşan Koçak'ın, oldukça sakin olduğu gözlendi.

4/ 14