Askeri bile şaşırtan silah !

Askeri bile şaşırtan silah !

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonlarda Hudut Özel Harekat bölüğünce yapılan arazi taraması sırasında Hantepe ve Seni Tepe’ye yakın bir bölgede  teröristlere ait çok namlulu roketatar (ÇNRA) sistemi ele geçirildi.

1/ 7
Askeri bile şaşırtan silah !

Silahın YPG tarafından Suriye'de çatışmaya girdiği IŞİD'ten ele geçirildiği ve bu yolla PKK'ya verildiği üzerinde duruluyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada 107 milimetre çapındaki roketatarın menşeinin araştırıldığı belirtildi.

2/ 7
Askeri bile şaşırtan silah !

Açıklamada, Çağlayan Yağlısu bölgesinde tespit edilen 2 terörist tank atışıyla imha edildiği, böylece Çukurca’da etkisiz hale getirilen terörist sayısının toplam 209 olduğu belirtildi.Şemdinli’de devam eden operasyonlarda ise Soğuksu-Güvenli-Erdemli kuzeyinde teröristlerin bulunduğu bölgeye operasyon düzenlendiği, bulunan yaşam malzemeleri ve patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitratın bulunup imha edildiği öğrenildi. Ayrıca yapılan açıklamada, Şemdinli Tekeli’deki bir üs bölgesinden Kuzey Irak’taki Hakurk kampı kuzeyindeki Chale Tepe bölgesinde görüntüsü alınan 2 teröristin yapılan topçu atışı ile etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

3/ 7
Askeri bile şaşırtan silah !

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERDEN BİRİ AK PARTİLİ SİYASETÇİYİ VURANLARDAN 

Öte yandan güvenlik güçleri, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütüne  yönelik devam eden operasyonda, iki kadın terörist etkisiz hale getirildi.  Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince Şemdinli  ilçesi Tuğlu-Çatalca-Soğuksu-Güvenli-Erdemli bölgelerinde düzenlenen "Şehit Uzman  Çavuş Yavuz Mete Operasyonu" devam ediyor.  Bölgedeki vatandaşlardan alınan, 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel  Seçimi'nde AK Parti Hakkari 1. sıra adayı olan Ahmet Budak'ı evinin önünde  vuranlar arasında yer alan kadın teröristin Altınsu bölgesinde görüldüğü ihbarı  üzerine harekete geçildi.

4/ 7