Atalay Filiz işte burada saklanmış !

Atalay Filiz işte burada saklanmış !

İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin sanığı olarak arandığı sırada geldiği İzmir'de, kaçış macerası 15 gün süren Atalay Filiz'in yakalanmasından sonra, nasıl yaşadığının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Gümüldür'deki pansiyonda ve sahilde birkaç gün geçiren Atalay Filiz'in, dikkat çekmeden rahatça dolaşabilmek için av sahasına gittiği buradaki menfezde gizlendiği, bitki ve hayvanları yiyip yaşamını sürdürdüğü saptandı. Bunun yanı sıra polisin, Atalay Filiz'in üzerinden çıkan parayı nereden bulduğunu araştırdığı, görgü tanıklarının özel araç içerisinde görüldüğüne dair iddialarının da araştırıldığı ifade edildi.

1/ 10
Atalay Filiz işte burada saklanmış !

Tuzla'da geçen 27 Mayıs'ta tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı, 2013 yılında da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova'yı Ankara'da öldürdüğü iddiasıyla aranan Atalay Filiz, 29 Mayıs'ta İzmir'de ortayla çıktı. En son görüntüsü de 31 Mayıs günü, kaldığı bekar evinden çıktığı sırada kaydedilen Atalay Filiz'den bir daha haber alınamadı. Nerede olduğuna dair pek çok senaryonun ortaya atıldığı her gün polise yüzlerce ihbarın yapıldığı Atalay Filiz'in kaçış macerası 15 gündü sürdü. Bu süre içerisinde Gümüldür Bölgesi'nde gizlenen Atalay Filiz, bindiği minibüste bulunanların ihbarı üzerine yakalandı. Atalay Filiz'in yakalanmasını sağlayan ihbarı yapan Taha Gürses de, neler yaşandığını anlattı. Pazar sabahı çalıştığı, İzmir'deki pastaneye gelmek için minibüse bindiğini söyleyen Taha Gürses, şöyle dedi:

2/ 10
Atalay Filiz işte burada saklanmış !

"Yolda minibüsü durdurup binen kişi bana tanıdık geldi. Arka çapraz koltuğa geçip oturdu. Ben birkaç kez dönüp baktıktan sonra Atalay Filiz olduğunu anladım. Hemen telefondan, internetten "İzmir katil Atalay Filiz" diye arama yaptırdım. Fotoğraflardan da o olduğunu anladım. Benim kendisini fark ettiğimi anlayınca tedirgin oldu, minibüsten indi. Ben de önce telefonla ardından yakındaki polis merkezine gidip minibüs şoförü ve oğluyla ihbarda bulundum."

3/ 10
Atalay Filiz işte burada saklanmış !

İhbardan sonra işyerine gittiğini, yakalanma haberini de eşinden öğrendiğini anlatan Taha Gürses, "Ben yaşadığımı eşime de anlatmış ve dikkatli olmasını istemiştim. Sonra eşim beni aradı ve katilin yakalandığını söyledi. Günlerdir konuşuluyordu. Yakalanmasına sevindim. Hatta, ben yakalattım artık herkes rahat, siz de rahat edin" sözleriyle eşime şaka yaptım" dedi. Taha Gürses, Atalay Filiz'in üzerinin kirli, elbiselerinin buruşuk olduğunu, günlerdir banyo yapmadığı içinde kötü koktuğunu da ifade etti.

4/ 10