Atatürk büstüne çirkin saldırı

Adapazarı'nda Atatürk Anıtı'na üniversite mezunu bir genç baltayla saldırdı.

Atatürk büstüne çirkin saldırı

Adapazarı kent meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na 26 yaşındaki Mehmet Muhammet Temizel adlı üniversite mezunu genç baltayla saldırdı.

1/ 10
Atatürk büstüne çirkin saldırı

Adapazarı kent meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na 26 yaşındaki Mehmet Muhammet Temizel adlı üniversite mezunu genç baltayla saldırdı. Atatürk anıtının arkasındaki kaideye "Yeter! Kudüs Çanakkale" yazısı yazan genç polis ekiplerince yaka paça yakalanarak gözaltına alındı.

2/ 10
Atatürk büstüne çirkin saldırı

Alınan bilgilere göre 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde yaşanan çirkin saldırı bugün saat 10.00 sıralarında Adapazarı şehir merkezinde Kent Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda meydana geldi. Elinde boya tüpü ve balta ile Atatürk anıtına gelen 26 yaşındaki Trakya Üniversitesi mezunu Mehmet Muhammet Temizel önce boya tüpüyle Atatürk Anıtı'na Nazi işareti olarak bilinen Gamalı haç çizdi. Anıtın arkasındaki kaideye "Yeter! Kudüs Çanakkale" yazan saldırganın Kudüs ile Çanakkale yazısını bir çizgi ile birbirine bağladığı görüldü.

3/ 10
Atatürk büstüne çirkin saldırı

Ardından elinde balta ile Atatürk anıtına saldıran Mehtem Emin Temizel bir yandan da bağırmaya başladı. Olayı gören vatandaşların telefonla arayıp polise bildirmesiyle olay yerine çok sayıda polis geldi. Elindeki balta güçlükle alınan saldırgan, polis tarafından gözaltına alındı. Anıtın 100 metre ilerisindeki Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürülen genç daha sonra Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Saldırganın polis merkezinden çıkartılması sırasında polislerin saldırganın görüntülenmemesi için polis merkezinin önünden gazetecileri uzaklaştırmak istedi. Ardından polis, aracını polis merkezinin kapısına getirerek etten duvar arasında saldırganı araca bindirerek Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

4/ 10