Atatürk Havalimanı'nda yeni dönem

Atatürk Havalimanı’nda yolcular, güvenlik öncesi artık kemer ve saatlerini de çıkaracak.

Atatürk Havalimanı'nda yeni dönem

Atatürk Havalimanı’nda yolcular, güvenlik öncesi artık kemer ve saatlerini de çıkaracak. Yolcular dedektörle aramak yerine elle aranıyor. Şüphelendikleri yolcuları durduran polis ekipleri, çanta, bilgisayar ve ellerinden aldıkları numuneleri bomba iz dedektörüyle kontrol ediyor.

1/ 7
Atatürk Havalimanı'nda yeni dönem

Brüksel Havalimanı'na yapılan saldırının ardından havalimanlarında önlemler artırıldı.İstanbul Atatürk Havalimanı'nda güvenlik önlemleri had safhaya çıkarıldı. Metrokatında bekleyen özel güvenlik görevlileri ve polisler şüpheli gördükleri yolcuları durdurarak arama yapmaya başlamıştı. Son olarak güvenlik noktasından geçişte dedektör yerine elle aramaya geçilmişti.

2/ 7
Atatürk Havalimanı'nda yeni dönem

Artan güvenlik önlemlerine bir yenisi daha eklendi. Yolcular artık dış hat yolcuları pasaporttan geçtikten sonra iç hat yolcuları da arındırılmış salona geçerken yapılan aramalarda saat ve kemerleri çıkaracak. Bu uygulama Atatürk Havalimanı'nda başlandı.

3/ 7
Atatürk Havalimanı'nda yeni dönem

Perşembe gününden itibaren dış hat yolcuları pasaport kontrol noktası sonrası, iç hat yolcuları da uçağa binmeden önceki son aramaların yapıldığı güvenlik noktasından geçişlerinde saatlerini ve kemelerini de çıkarmaya başladı. Yolcular yanlarında bulundurdukları eşyalarıyla birlikte kutulara koydukları kemerleri ve saatleri X-Ray cihazlarından geçiriyorlar.

4/ 7