Atatürk Havalimanında korkunç kaza !

Apron'da hız denemesi yapan makam şoförü cipin üzerinde düştü.

Atatürk Havalimanında korkunç kaza !

Atatürk Havalimanı’nın pistini uzatan Eko İnşaat’ın proje Müdürü Beyhan Torun 400 beygirlik Mercedes S500 otomobiliyle pistte hız denemesi yaptı. Pistin sonu geldiğinde duramadı. Havalanıp takla attı ve pistin bitimindeki duvarı yıkıp yolda seyreden bir cipin üzerine düştü. Torun ve cip sürücüsü doktor Nur Tüzüner yaralandı, Müteahhitin ilk tepkisi ‘Allah beni kahretsin’ oldu.

1/ 11
Atatürk Havalimanında korkunç kaza !

Apronda hız denemesi

Atatürk Havalimanı’nın yenilenen ve uzayan pistini inşa eden Eko İnşaat’ın Proje Müdürü Beyhan Torun, 06 KC 962 plakalı aracıyla pistte hız denemesi yaptı. Torun, direksiyon hakimiyetini kaybedince, havalimanını çevreleyen 2 metre yüksekliğindeki beton duvara çarptı. Duvarı yıkan ve üzerindeki demir korkuluk ile tel örgüleri parçalayan Mercedes, Havalimanı-Florya bağlantı yolunda cipiyle seyir halinde bulunan ve Ataköy’den bir cenazeden dönen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nur Tüzüner’in (43) kullandığı Toyota marka cipin üstüne düştü. Kazada Mercedes’in sürücüsü ile Dr. Nur Tüzüner yaralandı. Nur Tüzüner, “Uçak geliyor zannetmiştim” dedi.

Görev yaptığı İncirli Ethica Hastanesi ’nde tedavisi devam eden Nur Tüzüner, dün Ataköy 5. Kısım Camisinde bir cenaze törenine katıldığını belirterek yaşadıklarını anlattı.

2/ 11
Atatürk Havalimanında korkunç kaza !

‘Uçak geliyor sandım’

Saat 14.00 civarında Ataköy 5. Kısım Camisi’Nde bir cenazeden çıktığını söyleyen Tüzüner, “Sahil yolunu kullanarak Yeşilköy’e geldim. Havacılık Müzesi’ni geçtikten sonra Flyinn Alışveriş Merkezi ’ne 500 metre kala Florya girişi vardır. Sağdan oraya oranın hizasına geldiğimde sağ tarafımda bir toz bulutu gördüm. Önce pisten çıkan bir uçak olduğunu düşündüm. Daha sonra önüme parçacıklar düştü. İlk aklıma gelen bir uçak üzerime geliyor oldu. Sonra bana birşey çarptı ve arabam takla atmaya başladı. Sürüklendim bir süre sonra çevredekiler beni aracın içinden çıkardı. İlk önce aracıma baktığımda öldüğümü düşündüm. Çünkü bir uçak çarparsa ölürsünüz. Bir kadın bana koşarak geldi bu arabadan nasıl sağ çıktınız diyerek ağladı. Ben daha sakindim sonra ben de ağlamaya başladım” dedi.

3/ 11
Atatürk Havalimanında korkunç kaza !

Tüzüner, “Orada araba geleceğini hayal etmediğiz için uçak geliyor zannetmiştim. Sonra oradaki insanlar bir araba havaalanının duvarını yıkıp sizin üzerinize geldi diye söylediler. Ben arabanın geldiği yere baktığımda başka arabaların da orada olduğunu gördüm. Olay yerine gelen ambulansta ilk müdahalem yapılırken bana çarpan otomobilin sürücüsü de oradaydı. ‘Sen beni öldürüyordun. Farkında mısın?’ diye sordum. Özür diledi. ‘Biliyorum her şeyin farkındayım Allah beni kahretsin’ diye yanıt verdi “ diye konuştu. Hâlâ olayın şokunu yaşayan Dr. Tözüner, “Apronda arabanın ne işi var. Bir dahaki sefere herhalde uçak inecek kafama ” dedi. Doktor Tüzüner, ayrıca hastanede kendisini ziyaret eden yakınları ve basın mensuplarına dizüstü bilgisayarındaki kaza sonrası çekilmiş görüntüleri gösterdi.

4/ 11