Atlı arabadan el salladı

Atlı arabadan el salladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile resmî ziyaret için bulunduğu İsveç’in başkenti Stockholm’de, İsveç Kralı Carl XVI. Gustaf tarafından törenle karşılandı.

1/ 21
Atlı arabadan el salladı

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, İsveç Kralı XVI. Gustaf ve Kraliçe Silvia ile birlikte atlı arabalarla tören alanına geldi. Atlı arabalara, Kraliyet Süvari Muhafız Birliği eşlik etti. Yol boyunca İsveç ve Türk vatandaşları sevgi gösterilerinde bulundu.

2/ 21
Atlı arabadan el salladı

CUMHURBAŞKANI GÜL VE BAYAN GÜL, KRALİYET SARAYI’NIN AVLUSUNA ATLI ARABALARLA GELDİ

Atlı arabalarla Kraliyet Sarayı’nın avlusuna giren Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül için Kraliyet Sarayı’nda resmî karşılama töreni gerçekleştirildi. Bu arada, ellerinde Türk ve İsveç bayrağı taşıyan İsveç’teki Türk vatandaşları da avluda töreni izlediler ve Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül’e sevgi gösterisinde bulundular.

3/ 21
Atlı arabadan el salladı

GÜL ÇİFTİNE ÖZEL İLGİ

İSVEÇ Kralı Gustaf ve Kraliçe Silvia, Gül çiftine çok özel ilgi gösterdi. Kraliyet sarayı sözcüsü, ilk kez bir devlet başkanına bu denli büyük ve hem dışarıda hem içeride karşılama töreni düzenlendiğini, Kral Gustaf ve Kraliçe Silvia’nın misafirlerini ilk kez saray dışında karşıladıklarını söyledi. Kral Gustaf’un amcası Prens Bertil’in eşi prenses Lilian’ın ziyaretten bir gün önce vefat etmesi de programı değiştirmedi. Üzgün olar Kral Gustaf, Gül çifti için hazırlanan programın aynen uygulanmasını istedi. Prenses Lillan’in ölümü nedeniyle Stockholm’deki Türk ve İsveç bayrakları yarıya indirildi.

4/ 21