Ayamama Deresinde can pazarı

Bakırköy sahil yolunda aşırı hızlı olduğu ileri sürülen 2 kişinin bulunduğu otomobil, kontrolden çıktı...

Ayamama Deresinde can pazarı

Bakırköy sahil yolunda aşırı hızlı olduğu ileri sürülen 2 kişinin bulunduğu otomobil, bir başka aracın sıkıştırmasıyla kontrolden çıktı. Orta refüjdeki kaldırıma çarpan otomobil, iki yol arasından geçen, Ayamama Deresi'ne düştü. Yaklaşık 3 metre yükseklikteki dere yatağına düşen otomobildekiler çevredeki bir inşaatta çalışan işçiler tarafından kurtarıldı.

1/ 6
Ayamama Deresinde can pazarı

Kaza, Sahil Kennedy Caddesi Ataköy 5. Kısım Yeşilköy istikametinde saat 22.30 sıraları meydana geldi. İddiaya göre aşırı hızlı seyreden Murat Canişdelek'in (24) kullandığı 34 ZH 4308 plakalı otomobil, bir başka otomobilin sıkıştırmasıyla kontrolden çıktı.

Orta refüjdeki kaldırıma çarpan araç, takla attıktan sonra iki yol arasından geçen Ayamama Deresi'ne uçtu.

2/ 6
Ayamama Deresinde can pazarı

İNŞAAT İŞÇİLERİ YARDIMA KOŞTU
Otomobilin, yaklaşık 3 metre yükseklikteki, dere yatağına düştüğünü gören çevredeki bir inşaatta çalışan işçiler yaralıları kurtarmak için dereye girdi. Otomobilde sıkışan sürücü Murat Canişdelek ve Emine Çitçi, işçiler ve çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Dere kenarındaki beton zemine yatırılan yaralılar olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekiplerince dereden çıkarıldı. Sedyeye konulan yaralılar itfaiyenin merdiven aracılığıyla dereden çıkartıldı. Ambulansa bindirilen iki yaralı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle bir süre trafiğe kapatılan yol, deredeki otomobilin vinçle çıkarılmasının ardından yeniden trafiğe açıldı.

3/ 6
Ayamama Deresinde can pazarı

4/ 6