Aytunç Altındaldan 10 teori

Aytunç Altındal'dan 10 teori

Aytunç Altındaldan 10 teori

Araştırmacı yazar Aytunç Altındal dün (18 Kasım 2013) kansere yenilip vefat ettiğinde hakkında pek de şaşırmadığımız haberler gündeme geldi; 'Şüpheli ölüm', 'Yoksa CIA suikasına mı kurban gitti?'...

Pek şaşırmadık, zira Altındal'ın dünyadaki olaylara yaklaşımında 'gizli örgütler'in, 'görünmeyen el'lerin önemli bir payı vardı.

Arkasından pek çok kitap ve araştırma bırakan Altındal'ın ilgi alanına özellikle gizli örgütler ve dinler tarihi giriyordu.

Pek çok konuda ilginç fikirlere sahip Altındal'ın 10 teorisini derledik...

(Vatan)

1/ 14
Aytunç Altındaldan 10 teori

ATATÜRK'ÜN VASİYETİNDE HİLAFET Mİ VAR?

Bir röportajından:

“Eğer Atatürk’ün siyasi vasiyeti açıklanırsa yer yerinden oynar” diyorsunuz. İslam ülkelerinin birbirinin gözünü oyduğu bu dönemde ‘yeri yerinden oynatacak kadar önemli olan nedir?
Öncelikle son 33 yıldır neyi iddia ettiğimi bir kez daha anlatmam gerekiyor. Ben diyorum ki; Atatürk’ün Hilafet ve Saltanat konusunda bazı fikirlerini, düşüncelerini, görüşlerini içeren notlar var. Zaten bunları Nutuk’ta da dile getiriyor.

Atatürk'ün Nutuk'ta dile getirip bizim anlayamadığımız bir bölüm mü var?
“Bugün (1922) dünyada sadece 3 Müslüman ülke var. Bu sayı ileride 40-50' ye yükselirse, Hilafet işte o zaman yeniden gündeme gelir” diyor. Bakın bunları ben demiyorum Mustafa Kemal diyor ve Nutuk’ta söylüyor. Yani ortada bir yalancılık durumu varsa, Nutuk’un yalancısıyım. Dolayısıyla ben Mustafa Kemal’in ‘siyasi vasiyeti’ ile ilgiliyim; yoksa ‘Makbule’ye 50 Lira, Erdal’a bilmem kaç lira verin’ şeklindeki bir vasiyet ne beni, ne de başkasını ilgilendirir.

Peki bu vasiyette çağdaş dünyayı değiştirecek neler gizli?
Hilafet işte tam bu dönemde yani Müslümanların atıştıkları günlerde etkili olur.

2/ 14
Aytunç Altındaldan 10 teori

OBAMA'YA SUİKAST

Seçimin kaybedenlerinden biri olan WASP (beyaz/White, anglo-saxon, protestan... ABD'nin egemenlerini tarif eden bir kategorilendirme) 12 yıl daha Demokrat Parti'nin iktidara kalmasına izin verir mi? Bence WASP Obama'nın 4 yılına bile tahammül edemez. O zaman Obama'ya Kennedy gibi bir suikast düzenlenir. Ya da Monica Lewinsky gibi bir skandal çıkarır.

3/ 14
Aytunç Altındaldan 10 teori

ABD'NİN OBAMA’DAN SONRAKİ BAŞKANI HİLLARY CLİNTON

Obama'dan sonra nüfusunun yüzde 51'i kadın olan ABD kadın başkan seçecek ve bu kişi kesinlikle HilLary Clinton olacak. Bu da Demokrat Parti'nin önümüzdeki 12 yıl boyunca iktidarda olması demek.

4/ 14