Babası için dereye çiçek bıraktı

Babalar gününde babası için denize çiçek bıraktı.

Babası için dereye çiçek bıraktı

Kurbağalıdere’nin sularına kapılarak kaybolan Belediye İşçisi Mevlüt Macit’in arama çalışmalarının sürdürüldüğü bölgede bugün bir dram daha yaşandı. Babalar günü için elinde bir demet çiçekle Kurbağalıdere’ye gelen Mevlüt Macit’in büyük kızı Burcu Macit, çiçekleri gözyaşları içinde dereye bıraktı.

1/ 10
Babası için dereye çiçek bıraktı

İstanbul’un özellikle Anadolu Yakası’nı 13 gün önce etkisi altına alan yağış sırasında görevini yaparken Kurbağalıdere’nin sularına kapılarak kaybolan Ataşehir Belediye işçisi Mevlüt Macit’i arama çalışmaları devam ediyor. Sivil Savunma, İstanbul İtfaiyesi ve gönüllülerin çabaları ile devam eden arama çalışmalarının bulunduğu bölge, bugün acı bir babalar kutlamasına sahne oldu.

2/ 10
Babası için dereye çiçek bıraktı

13 Gündür cesedine ulaşılamayan Mevlüt Macit’in 16 yaşındaki kızı Burcu Macit, bir demet gül ile geldiği Kurbağalıdere’de bir süre çalışmaları izledi. Burcu Macit, “Babamın cesedi bulunsaydı da bu çiçekleri mezarına dikseydim” dediği çiçekleri bir, bir babasının kaybolduğu Kurbağalıdereye bıraktı.

3/ 10
Babası için dereye çiçek bıraktı

Arama çalışmalarının zayıflamasına ve yakınlarından amcası Murat dışında kimsenin çalışmalara katılmamasına öfkeli olduğunu söyleyen Burcu Macit ”Benim babam bir can. O derenin altında yatıyor. Bugün Babalar günü çok özel bir gün. Babasısız kaldık. Ben ona çiçekler getirdim. Kimsenin bize sahip çıkmaması daha da kötü. Babam yaşasaydı onu çok sevdiğimi söylemek isterdim. Sarılıp öpmek isterdim.

4/ 10