Bak yürüyün gidin

Bak yürüyün gidin

KOCAELİ'nin Gölcük İlçesi'nde, kendisine kemerle vurmaya çalışan 17 yaşındaki Y.K.'yı "Oğlum bak git" diye defalarca uyardıktan sonra ona süpürgesiyle vurup başından yaralayan, cep telefonuna kaydedilen bu görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde büyük ilgi gören temizlik işçisi Selçuk Kahraman, bugün hakim karşısına çıktı. 29 yaşındaki Selçuk Kahraman adliye gelişinde ve çıkışında kimseyle konuşmazken, onun fotoğrafının çekilmesini engellemeye çalışan ve yakını olduğu sanılan bir genç de, "Bak yürüyün gidin. Bak terbiyesizlik yaptırmayın bana. Lütfen" diyerek uyarıda bulundu.

1/ 8
Bak yürüyün gidin

Görüntüler cep telefonuna kaydedildikten sonra sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanınca bir anda herkesin ilgi odağı haline gelen 'Oğlum bak git' diyaloğunun kahramanı Selçuk Kahraman, Y.K.'nın ailesinin şikayeti üzerine 3.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.

2/ 8
Bak yürüyün gidin

Zaman zaman bazı siyasilerin de espri olarak kullandığı, dizilerdeki repliklerde eksik olmayan, tişörlere basılan 'Oğlum bak git' sözünü söyleyen, Gölcük Belediyesi'nin temizlik işini üstlenen taşeron firma çalışanı Selçuk Kahraman, geçen Mayıs ayında meydana gelen bu olayın ardından kimseyle konuşmadı. Kendisine ev hediye etmek isteyen film yönetmenlerinin teklifini bile kabul etmedi.

3/ 8
Bak yürüyün gidin

Ailenin şikayeti üzerine 'Kasten yaralama' iddiasıyla hakkında 3,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya bugün devam edildi. Gölcük Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ikinci duruşmasına Selçuk Kahraman yakını ve arkadaşları olduğu belirlenen bazı gençlerle birlikte gelirken kimseyle konuşmadı. Gazetecilerin alınmadığı ve basına kapalı olarak yapılan duruşmaya, olayın diğer kahramanlarından 17 yaşındaki Y.K. da babasıyla birlikte geldi.

Yaklaşık bir saat süren duruşmada Selçuk Kahraman mahkeme tutanaklarına göre, olay günü temizlik yaparken Yasin ile birlikte 3 kişinin yanına geldiğini belirterek şunları söyledi:

4/ 8