Bakan Albayrak: 10 yıldır yapılmak istenen...

Bakan Albayrak: 10 yıldır yapılmak istenen...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "15  Temmuz'da yapılan darbe girişiminin süreci yeni başlamadı. Bu süreç son 10  yıldır, her yıl farklı olaylar üzerinden yapıldı. Son 10 yıldır yapılmak istenen  darbe girişimleri 15 Temmuz'da zirveye çıktı." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak ise darbe girişimi akşamında yaşadıklarını asla unutmayacağını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve eşi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı esra albayrak, Kısıklı'da "demokrasi nöbeti" tutan Vatandaşlara hitap ettiler. Tüm dünyaya verilen  birliktelik mesajının herşeyden önemli olduğunu aktaran Albayrak, 15 Temmuz akşamı ülkeyi bölmek isteyenlere karşı bir destan  yazıldığını, bu destanın ise tüm dünya tarafından takip edildiğini söyledi.

1/ 10
Bakan Albayrak: 10 yıldır yapılmak istenen...

15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminin sürecinin yeni başlamadığını  vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti: Bu süreç son 10 yıldır, her yıl farklı olaylar üzerinden yapıldı. Son  10 yıldır yapılmak istenen darbe girişimleri 15 Temmuz'da zirveye çıktı. Millet  olarak darbe girişimine karşı bir destan yazıldı ve bu destanı 79 milyon birlikte  yazdı. Bizler de sizlerin sahip çıktığı bu demokrasiyi, bu emanetinizi, özgür  iradenizi Meclis'te ve Ankara'da son nefesimize kadar korumak için mücadele  edeceğiz. Bu ülkenin başında kefeni cebinde bir lider var. Bu kardeşiniz başta  olmak üzere tüm hükümetimizle bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Allah'tan başka  kimseden korkumuz yok. Siz bu duruşu gösterdikçe dimdik ayakta durdukça, biz de  dimdik ayakta duracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu bir kurtuluş  mücadelesidir."

2/ 10
Bakan Albayrak: 10 yıldır yapılmak istenen...

YILLAR SONRA ETKİLERİ ORTAYA ÇIKIYOR'

'Albayrak, gelecek yıllarda farklı olayları bahane ederek veya farklı  şekillerde milletin iradesini devirmek isteyenlerin olabileceğine dikkati  çekerek, 79 milyonun da her daim birlik ve beraberlik içinde bu girişimlere karşı  duracağından emin olduğunu vurguladı. Yaşanan olayların yıllar sonra etkilerinin ortaya çıktığını anlatan  Albayrak, şöyle devam etti: "Eskiden yapılan darbelerin etkisini yıllar sonra görürdük. Fakat  bugün artık Türkiye olarak üzerimizde oynanmak istenenOyunu anında görüp,  farkına vararak sokaklara dökülen tepkisini yansıtan bir Türkiye var. Artık kolay  değil bu ülkeyi bölmek, parçalamak darbe yapmak. bugün biz varız, yarın yokuz ve  yarın bir başkası olur önemli değil. Siz bu şuurda olduğunuz süreçte kimse bu  milleti deviremez.

3/ 10
Bakan Albayrak: 10 yıldır yapılmak istenen...

Coğrafyamızdaki ülkelerin liderleri, 'Öyle şanlı ve büyük bir  milletsiniz ki gıptayla gururla sizin arkanızdan yürümeye razıyız' diye  konuşuyorlar. Başta bu darbeciler olmak üzere, Türkiye'nin mili iradesine darbe  vurmaya çalışan her kim varsa, son nefesimize kadar en ağır cezayı vermek için  mücadele edeceğiz. Büyük Türkiye yolculuğumuz birilerini korkutuyor. Birileri  bundan rahatsız oluyor. Hangi mezhepten, hangi inançtan, hangi dilden olursak  olalım. 79 milyon tek vücut olduğunda tanklara, tüfeklere, toplara, uçaklara  karşı dimdik ayakta durup muvaffak olduğumuzu gördük. Bunu tüm dünya da gördü. 79  milyon olarak bu birlikteliği devam ettirdiğimiz sürece, hiç bir korkumuz, hiç  bir endişemiz olmaz."

4/ 10