Bakan Günay Frig Vadisinde

Bakan Günay, Afyonkarahisar'da ziyareti nedeniyle dana kesmek isteyen Döğerliler'e kızdı.

Bakan Günay Frig Vadisinde

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Afyonkarahisar'da Frig Vadisi'nde incelemelerde bulunduktan sonra geldiği Döğer Beldesi'nde kendisi için bir dananın kurban edileceğini görünce aracından inerek hayvanı kesmeye çalışanları engelledi. Bakan Günay, "Hangi devirde yaşıyoruz? Ne var da bu hayvanı keseceksiniz? Kurban kesmenin de bir yeri ve zamanı vardır. Yazık değil mi bu hayvana?" dedi.

1/ 15
Bakan Günay Frig Vadisinde

Butik otel olarak restore edilen tarihi bir konağın açılışı için Afyonkarahisar'a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Frig Vadisi'ni de gezerek incelemelerde bulundu. Gezisi sırasında Döğer Beldesi girişinde bir dananın kurban edileceğini gören Bakan Günay sinirlendi. Hayvanın kesilmesini istemeyen ve korumalarla haber gönderen Günay, dananın hemen yerden kaldırılmaması üzerine kendisi de arabadan inerek duruma tepki gösterdi.

2/ 15
Bakan Günay Frig Vadisinde

Her yerde her zaman hayvan kurban etmenin doğru olmadığını belirten Günay, "Bu nasıl bir uygulama? Hangi devirde yaşıyoruz? Ne var da bu hayvanı keseceksiniz? Kurban kesmenin de bir yeri ve zamanı vardır. Yazık değil mi bu hayvana? Dini ibadetlere biraz saygınız olsun" diye konuştu.

3/ 15
Bakan Günay Frig Vadisinde


DÜŞÜŞÜMÜ KAÇIRMAYIN
Gezisi sırasında ilk olarak İhsaniye İlçesi Ayazini Beldesi'ne giden Bakan Günay, burada kaya yerleşimleri ve kaya mezarlarını gezdi. 3 bin yıllık at yolundan yürüyen Günay, yürüyüş sırasında haşhaş kapsülü koparıp haşhaşın tadına baktı. Kaya mezarlarına tırmanırken tehlikeli olmasına rağmen korumalarından yardım almayan Bakan Günay, "Bakın iyi çekin. Şimdi düşeceğim kayaların üstünden. Düşüşümü kaçırmayın" diye espri yaptı.

4/ 15