Bakan istedi etek boyları uzatıldı

Bakan istedi etek boyları uzatıldıBelçika'da geçen yıl düzenlenen "Avrupa Motor Show"da yaşanan tatsız olaylar, fuardaki hosteslerin etek boyunu uzattı. Belçika Federal Eşit Haklar Bakanı'nın bizzat yerinde kontrol edeceği hostes giysilerinin, bu yıl ‘daha kapalı' olacağı sözü verildi.

1/ 16
Bakan istedi etek boyları uzatıldıBrüksel'de bu yıl 91.si düzenlenecek olan autoshowun önceki senelerden çok farklı olacağı ifade ediliyor. Otomobil tutkunlarının merakla beklediği autoshow fuar alanında gözler, marka ve yeni modellerin yanı sıra stantlarda görev yapan hosteslere çevrildi.

2/ 16
Bakan istedi etek boyları uzatıldıBu hafta içinde kapılarını Brüksel Expo'da açacak olan "Autoshow 2013"te bayan hostesler, Bakan Joëlle Milquet'in talimatı ile ‘daha kapalı' giyinecek. Aşırı mini etek, göbeği açıkta bırakan bluzlar ya da düşük belli dar pantolonlar gibi müstehcen giysilerin kullanılmamasını isteyen Bakan Milquet, kadınların cinsel obje olarak lanse edilmesine karşı olduğunu vurguladı.

3/ 16
Bakan istedi etek boyları uzatıldıGeçen yıl düzenlenen araba fuarında erkek ziyaretçilerin uygunsuz davranışları, kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların otomotiv sektörü ile ilgisinin olmadığını kaydeden bakan, bu yıl benzer tatsızlıkların yaşanmaması için organizatörlere bir mektup yazdı. Mektupta fuara katılacak firmalardan kadınları obje olarak kullanmayacaklarına dair bir ilke anlaşması imzalamaları istendi.

4/ 16