Bakan yardımcılarının tümü belli oldu

Bakan yardımcılarının tümü belli oldu

BAKAN YARDIMCILARI BELLİ OLDU

Hükümetin bakanlıklarda açtığı bakan yardımcılığı kadroları, bugün Ekonomi Bakanlığı'na yapılan atama ile tamamen dolmuş oldu. Bakan yardımcılığı kadroları genelde Ak Parti'li eski milletvekillerinden oluştu...

İşte tüm bakan yardımcıları...

1/ 23
Bakan yardımcılarının tümü belli oldu

Adalet Bakanlığı

Veysi Kaynak
Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Milletvekili Kahramanmaraş milletvekili. 1 Ocak 1962'de Kahramanmaraş'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği'nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcılığı, Encümen Başkanlığı, Bütçe Komisyon Başkanlığı ve Belediye Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Kaynak, evli ve 5 çocuk babası.

2/ 23
Bakan yardımcılarının tümü belli oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Doç. Dr. Aşkın ASAN.
26 Kasım 1965'te Trabzon'da doğan Asan, 2004'de bilgisayar ve öğrenim teknolojileri alanında doçent oldu. 23. Dönem'de Ak Parti'den Ankara milletvekili olarak Meclis'e girdi. Aynı dönemde Akdeniz Parlamenter Asamblesi (APA) Türk Grubu Başkanı ve İKÖPAB Türk Grubu Üyesi oldu. İngilizce ve Arapça bilen Asan, evli ve 3 çocuk annesi.

3/ 23
Bakan yardımcılarının tümü belli oldu

Avrupa Birliği Bakanlığı

Prof. Hasan Nuri Yaşar
1966 yılında Gümüşhane'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisanslarını İstanbul Üniversitesi'nde (Anayasa Hukuku-1991) ve Fransa'da, Université de Nancy 2'de (Milletlerarası Kamu Hukuku/Le Droit international public-1995) yaptı. Doktorasını İstanbul Üniversitesi'nde (İdare Hukuku-1999) tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Yardımcı Doçent (2001), Doçent (2003) ve Profesör (2009) oldu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi ve Başbakan Başdanışmanı iken 12 Haziran’da seçimlerinde İstanbul’dan 2. bölgeden AK Parti Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etmişti.

4/ 23