Bakanı heyecanlandıran görüntüler

Bakanı heyecanlandıran görüntüler

Bakanı heyecanlandıran görüntüler
İÇİŞLERİ Bakanı İdris Nami Şahin, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen 40’ncı dönem temel Özel Harekat Kursu mezuniyet töreni gösterilerini büyük heyecan içerisinde izledi. Bakan Şahin, heyecanının korkuya değil sevgiye ve umuda dayalı bir heyecan olduğunu söyledi.

1/ 36
Bakanı heyecanlandıran görüntüler

Polis Akademisi Gölbaşı Kampüsü’nde düzenlenen törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, üst düzey emniyet müdürleri ile mezun olan özel harekatçı polislerin aileleri katıldı.

2/ 36
Bakanı heyecanlandıran görüntüler

Emniyet Genel Müdürü Kılıçlar, törende yaptığı konuşmada, 499 personelden başarılı olan 318 özel harekat polisinin başta Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere 17 ile atamasının yapılmasının planlandığını açıkladı. Terörle mücadele eden ekiplerin özel eğitimli, azimli, kararlı ve donanımlı olmasının büyük önem arzettiğini belirten Kılıçlar şunları söyledi:

3/ 36
Bakanı heyecanlandıran görüntüler

"Emniyet teşkilatı özel harekat polisi, terör ve organize suç örgütlerine karşı şimdiye kadar çok sayıda görevi başarıyla yerine getirmiştir. Kırsal alanda faaliyetleriyle birlikte uçak ve gemi güvenliği, yüksek risk taşıyan operasyonları ifa etmektedir. Ülkemizin genelinde özel harekat polisi sayısı bu kurstan mezun olan 318 kişiyle birlikte 6 bin 618’e ulaşmıştır. Terör ve organize suçlarla mücadele edecek personelin özel eğitimli, kararlı, donanımlı olması gerekir. Temel özel harekat kurslarındaki amacımız, özel harekat polisinin terör ve organize suç örgütlerine karşı operasyon yaparken, sosyal ve kültürel şartlara uyum sağlayabilen, halkla iyi ilişkiler kurabilen, insan haklarına saygılı, hukuk kurallarına riayet eden, her şeyden önemlisi vatandaşın güvenliğini sağlama noktasında üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapan bireyler haline getirilmeleridir.

4/ 36