Bakırköy'de 1 Mayıs kutlamaları

Bakırköy'de 1 Mayıs kutlamaları

İstanbul'da bu yıl kutlamaların yapılacağı Bakırköy Halk Pazarı tören için hazır. Katılımcılar duraklardan ve diğer toplanma alanlarından şarkılar söyleyip sloganlar atarak kortej halinde alana yürüdü. Bu arada Gaziantep'te düzenlenen bomba araçlı saldırının ardından Bakırköy'deki yoğun güvenlik önlemleri daha da artırıldı.

1/ 33
Bakırköy'de 1 Mayıs kutlamaları

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü etkinliğinin düzenlendiği Bakırköy Halk Pazarı Alanı'nda toplanma sürüyor. Alanda meslek örgütleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları yerlerini alıyor.

Bakırköy'e gelenler arasında DİKS, KESK,TMMOB, TTB, Birleşik Haziran Hareketi, Çarşı Grubu, CHP, HDP üyeleri kortejler halinde sahne önüne geldi. Gruplar sahne önünde yerlerini alırken, sahneden sık sık grupların sıralanmaları ile ilgili uyarılar yapılıyor.

2/ 33
Bakırköy'de 1 Mayıs kutlamaları

HDP'LİLERE POLİS MÜDAHALESİ

Alana arama noktalarından geçmeden girmek isteyen ve ellerinden yasa dışı pankartlarla flamaların bulunduğu HDP'li grubu polis engelledi.

Polisin biber gazı sıkarak müdahale ettiği grup içerisinde bulunan bazı kişiler gözaltına alındı. Çıkan gerginlikte yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Müdahalenin ardından HDP eski milletvekili Sebahat Tuncel, polisle görüştü. Görüşmenin ardından arama noktasından geçen katılımcılar alana alındı.

3/ 33
Bakırköy'de 1 Mayıs kutlamaları

ÇARŞI'NIN PANKARTLARI DİKKAT ÇEKİYOR

Alanda '1 Mayıs ruhuyla kölelik zincirlerini kıracağız', 'İş, barış, adalet ve özgürlük için yürüyoruz', 'Direniş kazanacak', 'Her yer Taksim her yer 1 Mayıs' gibi pankartlar var. Çarşı Grubu'nun 1 Mayıs için hazırladığı, işçi sınıfının direnişini anlatan pankart dikkat çekiyor.

Miting alanında resmi kıyafetli polis bulunmuyor, polislerin üzerindeki beyaz yeleklerde '1 Mayıs görevlisi' yazıyor.

4/ 33