Bangladeşte korkunç yangın

Bangladeş'te korkunç yangın

Bangladeşte korkunç yangın

Bangladeş'te 9 katlı konfeksiyon fabrikasında çıkan yangında ilk olarak 8 kişinin öldüğü sanılıyordu. Korkunç gerçek itfaiye içeri girince anlaşıldı

1/ 16
Bangladeşte korkunç yangın

Bangladeş'in başkenti Dakka'nın sanayi bölgesi Ashulia'da bulunan bir konfeksiyon fabrikasında çıkan yangında en az 124 kişi feci şekilde yanarak hayatını kaybetti.

2/ 16
Bangladeşte korkunç yangın

Önceki gece çıkan yangında ilk önce 8 kişinin öldüğü açıklanmıştı, ancak itfaiye ekipleri dokuz katlı fabrikanın içine girdiklerinde korkunç bir manzarayla karşılaştı. Söndürme çalışmalarının henüz tümüyle sona ermemesinden dolayı, can kaybı sayısının artmasından endişe ediliyor.

3/ 16
Bangladeşte korkunç yangın

Hastaneye kaldırılan onlarca kişinin hayati tehlikesi bulunuyor. Fabrikanın Tazreen Fashion adlı bir hazır giyim firmasına ait olduğunu belirten yetkililer, yangının zemin katta başladığını, ardından kısa süre içinde üst katlara doğru yayıldığını kaydetti. Yapılan ilk incelemelere göre facia elektrik kontağından kaynaklandı. Ancak konuyla ilgili polis soruşturması halen devam ediyor. Olayın, şimdiye kadar ülkedeki hazır giyim sektöründe yaşanan en büyük yangın olduğu vurgulandı. Dokuz katlı binanın yangın merdiveninin olmaması da olaydaki can kaybını artıran bir diğer etken. Görgü tanıkları alt katlardaki birçok işçinin pencerelerden atlayarak canlarını kurtarmaya çalıştığını anlatırken, üst katlarda insanların mahsur kaldığını ve diri diri yandığını anlattı.

4/ 16