Banka soygununa kalbi izin vermedi !

Kayseri'de bir banka şubesine girerek silah tehdidi ile 80 bin lira alan 41 yaşındaki Murat Taştekin, kaçarken rahatsızlanınca, bir arkadaşından yardım istedi.

Banka soygununa kalbi izin vermedi !

Paraları arkadaşına veren soyguncu, 112 Acil Servis'i arayarak yardım talebinde bulundu.

1/ 4
Banka soygununa kalbi izin vermedi !

Kalp krizi geçirdiği belirlenen Taştekin, hastanede tedaviye alınırken, iki polis memuru da akşam saatlerinden itibaren yoğun bakım servisi önünde bekliyor.


Olay, Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Caddesi Köşk Mahallesi'nde bulunan bir banka şubesinde dün saat 18.05'de meydana geldi. Siyah bereli, siyah kapşonlu ve ayağında spor ayakkabı bulunan kısa boylu bir kişi, müşterilere kapalı olan saatte bankaya girdi. İki kadın memurun dışarda sigara içtiği sırada içeri giren şüpheli, hızlıca vezneye yaklaşarak, silah tehdidiyle 80 bin lirayı aldı. Parayı çantaya koyan şüpheli, ara sokaklara girerek kaçtı.

2/ 4
Banka soygununa kalbi izin vermedi !

BİLİNCİ KAPALI

Arkadaşının verdiği çantadaki paraları gören T.A. ise Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, çantayı teslim etti. T.A.'nın ifadesinin ardından polisler, Taştekin'in tedavi altına alındığı hastaneye gitti. Kalp krizi geçirdiği belirlenen ve bilinci kapalı olan Taştekin'in hayati tehlikesi devam ettiği öğrenilirken, yoğun bakım ünitesi önünde de akşam saatlerinden itibaren iki sivil polis memuru beklemeye devam ediyor.

Soygunla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürerken, polis kendilerine teslim edilen 80 bin lirayı banka yöneticilerine tutanak karşılığı teslim etti. Murat Taştekin'in cep telefonu satışı yaptığı ve iflas ettiği öne sürüldü.

3/ 4
Banka soygununa kalbi izin vermedi !

4/ 4