Başa, Erdoğan ve Ömer Halisdemir dövmesi moda oldu

Başa, Erdoğan ve Ömer Halisdemir dövmesi moda oldu

Tokat'a "tribal saç dövmesi" eğitimi vermek için gelen Antalyalı kuaför Süleyman Tokgöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in portrelerini gönüllü vatandaşların saçlarına kazıdı.

1/ 9
Başa, Erdoğan ve Ömer Halisdemir dövmesi moda oldu

Tokat'ta kuaför Menderes Bayır, meslektaşlarına yönelik "tribal saç dövmesi" eğitimi düzenledi. Türkiye'nin farklı noktalarından 23 kişinin katıldığı eğitimde Antalya'dan gelen 16 yıldır kuaför Süleyman Tökgöz, arkadaşlarına bilgiler aktardı. Tökgöz ayrıca, gönüllü olan 22 yaşındaki Soner Duran'ın kafasına Ömer Halisdemir, 18 yaşındaki Nurullah Araz'a ise Recep Tayyip Erdoğan'ın portrelerini çizdi. Her biri yaklaşık bir saat süren çalışmalarda Süleyman Tokgöz, meslektaşlarına çalışmanın püf noktalarını anlattı. Oldukça dikkat eden çalışma meslektaşları tarafından tam not aldı.

2/ 9
Başa, Erdoğan ve Ömer Halisdemir dövmesi moda oldu

"DUYGULU BİR ÇİZİM OLDU"

Davet üzerine Tokat'a geldiğini söyleyen Süleyman Tokgöz, daha çok Avrupa'da yaygın olan bu çalışmayı yaklaşık 1.5 yıldır kendisinin yaptığını söyledi. Bu çalışmaları yaygınlaştırmak istediklerini söyleyen Tokgöz, "15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir'in çizimini yaptım. Daha sonra Cumhurbaşkanımızın çizimini yaparak, arkadaşlara da birkaç şey gösterdim, eğitim verdim, çizimler bu şekilde oluyor diye. Benim için güzel ve duygulu bir çizim oldu" dedi. Organizasyonu düzenleyen Menderes Bayır ise, "Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın resmini de sağ olsun Süleyman arkadaşımız gayet başarılı bir şekilde yaptı, gururluyuz. Bu tür aktiviteler, çalışmalar ülkemizde ilerleyen zamanlarda, yakın süre zarfı içerisinde devam edecektir. Mesleki anlamda tüm meslektaşlarımıza gelişime yönelik bir çok aktiviteler olacak" diye konuştu. Saçlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın portresini ve Türk Bayrağını çizdiren 15 yaşındaki Nurullah Araz çalışmayı görünce mutlu olduğunu söyledi.

3/ 9
Başa, Erdoğan ve Ömer Halisdemir dövmesi moda oldu

Şehit Ömer Halisdemir'in portresini saçına kazıtan Soner Duran ise, "Şehidimizden Allah razı olsun. Başımızın üstünde yeri var. 15 Temmuz'un en büyük kahramanı, o olmasa başımıza bir sürü olay gelirdi. Kendisine minnet borçluyuz. Allah mekanını cennet etsin" ifadelerini kullandı.

4/ 9