Başbakan Almanyada

Başbakan Almanyada

İş gücü anlaşmasının 50'nci yıldönümü nedeniyle Almanya'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mevkidaşı Angela Merkel ile düzenlediği ortak basın toplantısında terörle ortak mücadele çağrısı yaptı. PKK'ya giden paraları hatırlattı:

1/ 21
Başbakan Almanyada

- Tüm belgelerini, bilgilerini, somut delillerini ortaya koyduğumuz halde, Avrupa'nın kimi ülkelerinde terör örgütünün faaliyetlerine gösterilen müsamahaya anlam veremiyoruz. İnsanlığa, demokrasiye ve barışa kasteden terör örgütüyle mücadelede Türkiye'nin yalnız bırakılması, vicdanları yaralamakta, Avrupa'nın inandırıcılığını sarsmaktadır.

2/ 21
Başbakan Almanyada

- 6 milyar euro gibi sadece Almanya'da toplanılmış para var. Bunlar tabii terör örgütüne mali destek olarak gidiyor. Bunlar tabii gerçekten üzücüdür, düşündürücüdür. Ben inanıyorum ki başta değerli mevkidaşım ve Alman makamları, bunlar hususunda hassasiyetlerini daha da artıracaklardır.

3/ 21
Başbakan Almanyada

- Kısa süre önce terör örgütü yandaşlarının Köln kentinde Alman özel televizyonu RTL'in binasını işgal ettiğini hatırlatan Erdoğan, ekledi: Bölücü terör örgütüne yönelik ortak mücadele arzumuzu demokratik teamüller içerisinde yürütecek olursak inanıyorum ki bundan Türkiye de kazanacaktır, Almanya da kazanacaktır.

4/ 21