Başbakan Davutoğlu Sur'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Diyarbakır Sur'u ziyaret ediyor.

Başbakan Davutoğlu Sur'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Diyarbakır Sur'u ziyaret ediyor. Başbakan Davutoğlu, cuma namazının ardından Diyarbakır Ulu Camii önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

1/ 33
Başbakan Davutoğlu Sur'da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün, operasyonların tamamlandığı, 5 mahallede sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesini ziyaret ediyor.

2/ 33
Başbakan Davutoğlu Sur'da

Başbakan Davutoğlu, dün Bağlar ilçesinde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısında şehit düşen polisler için yapılan cenaze töreninin ardından, tarihi Ulu Cami’de Cuma namazını kılmak için Sur ilçesine geldi.

Beraberindeki Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile ilçeye gelen Davutoğlu, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla tokalaştıktan sonra,namaz kılmak üzere camiye girdi.

3/ 33
Başbakan Davutoğlu Sur'da

'HOŞGELDİN SEROK AHMET'

Davutoğlu’nu Ulucami’nin önünde ise bazı partililer ’Hoş geldin serok Ahmet, surlar gibi dimdik ayaktayız’ pankartı ve ’Dünya beşten Sur hendekten büyüktür’ dövizi ile karşıladı. Davutoğlu geçtiğimiz günlerde bir konuşmasında vatandaşların "Biji Serok Ahmet" diye slogan atması üzerine "Sizin Biji Serok Ahmet demeniz çok hoşuma gidiyor" demişti.

4/ 33