Başbakan gibi karşılandı!

Murat Başesgioğlu, memleketi Kastamonu'da yaklaşık 500 araçlık konvoy ve 2 bin kişi tarafından karşılandı.

Başbakan gibi karşılandı!

AK Parti'den yaklaşık bir ay önce istifa eden eski bakanlardan Murat Başesgioğlu, memleketi Kastamonu'da yaklaşık 500 araçlık konvoy ve 2 bin kişi tarafından karşılandı. Başesgioğlunu karşılayanlar arasında AK Parti'li İl Başkanı, DP ve MHP'li belediye başkanları da vardı.

1/ 21
Başbakan gibi karşılandı!

2002 yılından itibaren Ak Parti'de aktif siyaset yapan 8 yıl içinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunduktan sonra geçtiğimiz ay partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Başesgioğlu babaocağı Kastamonu'da kalabalık tarafından karşılandı. Ak Parti İl Genel Meclisi Başkanı Erdal Başesgioğlu, başta olmak üzere AK Partili birçok İl genel meclisi üyesi, DP'li Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, MHP'li İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner, DP İl Başkanı Ahmet Rugancı, gibi bir çok siyasetçinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan kalabalık tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Murat Başesgioğlu, kendisi için kesilmek istenen büyük danayı bağışlayarak kesilmesini istemedi.

2/ 21
Başbakan gibi karşılandı!

‘Murat Bey Nerede Biz oradayız’, ‘Kastamonu ve Türkiye seninle gurur duyuyor’ pankartları taşıyan kalabalık, Başesgioğlu'nu şehrin girii Kadı Dağı Mevkii'nde karşıladılar. Kendisini karşılamaya gelenlerin tek tek ellerini sıkan Başesgioğlu, hayranları nedeniyle Kastamonu Ankara yolunun şehre giriş bölümü bir süre trafiğe kapandı.

3/ 21
Başbakan gibi karşılandı!

25 YILLIK SİYASİ HAYAT VAR
Kastamonulular tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan eski bakanlardan Murat Başesgioğlu burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 25 yıllık siyasi hayatı boyunca güvenilir, sözüne itibar edilen birisi olarak geldiğini belirterek, “Benim Türk siyasetine girmemde, tanıtılmamda her birinizin ayrı payı var. Yaklaşık 25 yıllık siyasi hayatımız boyunca Türk siyasetinde güvenilir, sözüne itibar edilir ve kendisine emanet edilen görevleri hakkıyla yapmış bir hemşehriniz olarak karşınızdayım. Bu aslında sadece Murat Başesgioğlu olarak benim başarım değil. Bu, hep birlikte el attığımız bu güzel ismin bu siyasete hediye ettiğiniz, tanıttığınız bu ismin birlikte başarmış olduğumuz en güzel örneklerinden biridir. Dolayısıyla bir başarı varsa, bu başarıyı birlikte yarattık. Allah'a şükür bugüne kadar bize teslim edilen bütün devlet görevlerini Allah'ın yardımı ve sizlerin de desteğiyle en iyi şekilde yaptık ve tertemiz tekrar sahiplerine teslim ettik. Bu uzun siyasi yaşamımızda, Kastamonu'ya, Kastamonululara ve bütün Türkiye'ye hizmet etmenin onurunu birlikte yaşadık. Şimdi teker teker saymayacağım. Güzel hizmetler yaptık. Bunları yapmış olmaktan, bunları gerçekleştirmiş olmaktan da büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

4/ 21