Başbakandan muhalefete ağır suçlama !

Hatay'a giden Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete ağır suçlamalarda bulundu.

Başbakandan muhalefete ağır suçlama !

Hatay’da halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “ Terör örgütü Reşadiye’den, Şemdinli’den, Çukurca’dan, Dörtyol’dan vururken muhalefet partileri de eş zamanlı Ankara’dan harekete geçiyor” dedi.

1/ 8
Başbakandan muhalefete ağır suçlama !

Hatay’da halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ndeki saldırıya değindi. Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

“Hatay’da bugünlerde bazı oyunlar oynanmak isteniyor. Terör bugüne dek hiçbir emelini gerçekleştiremedi. Sadece güvenlik güçlerine saldırmakla kalmıyor, bu ülkenin kardeşliğini de kastediyorlar. Polise silah sıkan ne derece hainse, cam çerçeve indirenler de aynı durumdadır. Gençleri sokağa dökmek istiyorlar. Bu oyuna gelmeyin, sağduyudan ayrılmayın. Yerel idarecilerimiz, polisimiz gerekeni yapıyor. Hiç kimse kendini hakim, polis yerine koyup şiddete başvurmasın”

2/ 8
Başbakandan muhalefete ağır suçlama !

“MUHALAFET TERÖR ÖRGÜTÜYLE EŞ ZAMANLI SALDIRIDA”

Saldırıların zamanlamasına dikkat çeken Başbakan Erdoğan, Türkiye için çok önemli bir kararın öncesinde birilerinin kirli oyunlarla sokakları tahrik ettiğini belirterek, “ Terör örgütü Reşadiye’den, Şemdinli’den, Çukurca’dan, Dörtyol’dan vururken muhalefet partileri de eş zamanlı Ankara’dan harekete geçiyor. BDP sağduyu çağrısı yapması gerekirken bir konvoyla ilçeye girmeye çalışıyor. Sana mı kalmış. Sen işine bak. MHP Dörtyol’daki gerginliği fırsat gibi görüyor. CHP bu kargaşadan ne koparabilirim derdinde” dedi.

3/ 8
Başbakandan muhalefete ağır suçlama !

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bu terör saldırılarının zamanlamasına dikkatinizi çekiyorum. Türkiye çok önemli bir halk oylamasının arifesindeyken bu saldırılar yapılıyor.

Bu kirli bir oyundur. Bu kirli bir tuzaktır. Bu dönemde sağduyu çağrısı yapması gereken muhalefete sesleniyorum.

Geçen günü İngiltere Başbakanı “Biz terörü muhalefetle birlikte çözdük” dedi. İspanya aynı şeyi söylüyor.

Altındaki koltuğu sağlama almak uğruna sokakları tahrik etmeye değer mi?

Terör örgütü ile muhalefet eş zamanlı olarak taarruza geçiyor.

4/ 8