Başörtüsü tartışmalarını böyle protesto ettiler

Türkiye Partisi Sivas İl Teşkilatı, başörtü sorunuyla ilgili iktidar ve muhalefet partisini ilginç bir şekilde protesto etti.

Başörtüsü tartışmalarını böyle protesto ettiler

İktidar ve muhalefet partilerini başörtüsü konusunda samimiyetsizlikle suçlayan Türkiye Partisi Sivas İl Başkanı Ahmet Kuzu, düzenlediği basın toplantısının ardından, iki partiyi protesto etmek için parti üyesi kadın ve erkeklere baştörtüsü takdırdı.

1/ 11
Başörtüsü tartışmalarını böyle protesto ettiler

TP İl Başkanı Kuzu, mecliste tartışılan başörtüsü sorununda iktidar ve muhalefeti samimi olmamakla suçlayarak, "Eğer başörtüsü sorununda oy kaygınız yoksa samimiyseniz bırakın ülkede herkes istediği gibi giyinsin" dedi.

2/ 11
Başörtüsü tartışmalarını böyle protesto ettiler

AK Parti'nin ülke gündemini suni gündemlerle meşgul ettiğini öne süren Kuzu, "Ülke ekonomisi günden güne çöküntüye gidiyor, işsizlik büyüyor ve ülkenin değerleri yitiriliyor. Anayasa değişikliğinden sonra ülke gerçek gündemine dönecektir diye düşünüyorduk. Ama maalesef Türkiye yine suni gündemlerle meşgul edilmekte, iktidar ve anamuhalefet suni gündemlere takılmış durumda. Ülkede konuşulan iki konu var. Biri anayasa değişikliği diğeri başörtüsü sorunu. Türkiye Partisi olarak soruyoruz İktidara; madem bu anayasa yeterli değildi. Aylarca meydanlarda trilyonları bonkörce niçin harcadınız. Yaptığınız anayasayı kendiniz beğenmez oldunuz. Anlaşılan o ki iktidarın ve muhalefetin ülkeye vereceği bir hizmet kalmamış" dedi.

3/ 11
Başörtüsü tartışmalarını böyle protesto ettiler

"ALLAH'IN, ÖRTÜNÜN EMRİ SADECE ÜNİVERSİTE OKUYANA DEĞİLDİR"
Kuzu, iktidar ve muhalefet eğer gerçekten başörtüsü konusunda samimiyseler eğer gerçekten demokrasiden yana iseler Başbakan grupta isteyen istediği gibi giyinsin dediğini de hatırlatarak "Sayın Başbakan samimi ise Allah'ın örtünün emri sadece üniversite okuyana değildir. Bu emir tüm hanım kardeşlerimiz için aynıdır. Hastanede serbest bırakılan başörtüsü hemşire, doktor, bankacı, öğretmen ve memur kardeşlerimiz için de serbest olsun. Herkes istediği gibi hakkını kullansın bu milletin dini ile oy avcılığına son verelim. Artık bu ülkenin başörtüsünü samimi olmayan insanların konuşmasına savunmasına ihtiyacı yoktur" dedi.

4/ 11