Bataklık operasyonunda yeni gelişme

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olarak kayıtlara geçen ''Bataklık'' operasyonunun zanlıları emniyet binasına getirildi. Öte yandan operasyonda ele geçirilen lüks araçlar emniyet bahçesinde sergilendi.

Bataklık operasyonunda yeni gelişme

1/ 17
Bataklık operasyonunda yeni gelişme

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu olan “Bataklık” operasyonunda gözaltına alınan aralarında örgütün elebaşları olduğu iddia edilen Nejat Daş ve Çetin Gören’in de bulunduğu zanlılar Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Ayrıca operasyonun İstanbul ayağında ele geçirilen birbirinden lüks otomobiller basına gösterildi.

2/ 17
Bataklık operasyonunda yeni gelişme

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sabah saatlerinde bilgilerini açıkladığı, "Bataklık" operasyonunda yaklaşık 1 yıldır sürdürülen çalışmanın ardından harekete geçildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgilere göre, uyuşturucu ve uyuşturucu gelirleri ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde, 3 şirket ve 6 şüphelinin incelenmesiyle başlatılan çalışmanın ardından aralarında 2 örgüt elebaşının da bulunduğu 94 şüpheli ve onlarla bağlantılı 16 şirkete ulaşıldı.

3/ 17
Bataklık operasyonunda yeni gelişme

Polis, söz konusu çetenin, daha önce ele geçirilen 11 tondan fazla esrar, 2 ton 500 kilogram baz morfin ve 140 kilogram eroin, 2012’de ele geçirilen 18 tondan fazla kokain, 2016’da bir gemide ele geçirilen 20 ton esrarla bağlantılı olduğunu da tespit etti.

4/ 17